kedd, április 30, 2024

Egy hatalmas baleset koronázta meg a BMW rémálomszerű hétvégéjét

Továbbra is izgalmasan alakul az első GTP-szezon, ezúttal ismét új erősorrend állt be a hétvégi versenyen.

Road Americán rendezték meg az IMSA következő fordulóját, amin újra részt vettek a GTP kategória autói is. Eddig egész jól eloszlottak a győzelmek a négy márka között, és a sorminta folytatódott most is.

A Cadillac kezdte jól a szabadedzéseket és az időmérőn is mindkét autó a top 3-ban végzett. Végül azonban egy Porsche örülhetett vasárnap, és az Acura kettős dobogója jelezte, továbbra is kiegyenlített a mezőny.

A hétvége vesztese azonban egyértelműen a BMW volt. A gondok pedig már a rajt előtt kezdődtek.

A pole-ból induló 31-es Cadillac még a bemelegítésnél összetört, így bár a rövid két óra alatt meg tudták javítani az autót, a mezőny végéről kellett rajtolniuk. De mégsem lettek utolsók, ugyanis Connor de Phillippi kicsúszott a felvezető körben, így ő sorolódott a sor hátuljára.

De ez még csak a BMW vesszőfutásának kezdete volt, de Phillippi 10 perc után a kisodródott a pályáról, egy óra elteltével pedig a másik autójuk is kiállt, technikai hiba miatt.

Matt Campbell és Felipe Nasr Porschéját utána csak egy alkalommal – a boxkiállásoknál – sikerült megelőzni ideiglenesen, innentől végig magabiztosan vezetve tudtak nyerni a Porsche második győzelmét szerezve meg ezzel.

Mögöttük a késői hajrát indító – Daytonában győztes – 60-as Acura-legénység végzett 4,6 másodperccel, míg harmadik helyüknek köszönhetően a márkatársak – Filipe Albuquerque és Ricky Taylor – vették át a vezetést az összetettben, méghozzá úgy, hogy eddig nem nyertek versenyt.