Véglegessé vált, utólag kizárták a Daytona győztest Vegasban

Zane Smith másodikként ért célba Las Vegas-ban, azonban utólag kizárták a futamból, hiába fellebbezett.

A Nemzeti Motorsport Fellebbviteli Testület helybenhagyta a Zane Smith által vezetett, 38-as rajtszámú Front Row Motorsports Fordra kiszabott büntetést a Las Vegas Motor Speedway-en rendezett péntek esti futam után.

A Daytonában aratott győzelmet követően Smith a második helyen végzett Las Vegasban a NASCAR Truck Series legutóbbi futamán. A versenyt követően azonban Smith-t az utolsó helyre sorolták, miután a futamot követő rutinellenőrzés során kiderült, hogy versenyautója nem felelt meg a NASCAR szabálykönyv előírásainak: 14.16.1: 1-4 kerékanyák.

Pont került az ügy végére

Mivel ez egy versenyből való kizárással kapcsolatos fellebbezés, a bírák döntése végleges, és a Front Row Motorsportsnak nincs lehetősége arra, hogy a döntést a végső fellebbviteli hivatalnál is megkérdőjelezze.

Zane Smith Twitteren is megosztotta a kizárásának pontos okát, a kerékanyát, amely szabálytalan volt. A képen jól látszik, hogy a bal oldali anyáról hiányzik a menetek egy része, a jobb oldali pedig egy szabványos alkatrész.