péntek, április 19, 2024

Toni Breidinger volt a Daytonai ARCA edzés leggyorsabbja

A Venturini Motorsports mindig gyors volt Daytonában, és ez alól 2022 sem kivétel. Toni Breidinger vezetésével ismét gyors a csapat!

Az ARCA Menards Series legutóbbi négy Daytonai versenyének győztesének, a Venturini Motorsports pilótái voltak leggyorsabb versenyző a Daytonában február 17-én, csütörtökön tartott egyetlen ARCA edzésen.

Toni Breidinger futotta a leggyorsabb kört 183,038 mérföld/órás sebességgel a 2,5 mérföldes superspeedwayen.

Breidinger idén teljes szezont fut a Venturini Motorsports színeiben, és a 25-ös rajtszámú Toyotát fogja vezeti.

Toni Breidinger emellett bekerült a Busch Light új programjába, amelynek célja, hogy a NASCAR-ban, különösen a versenypályán nagyobb egyenlőséget teremtsen a nemek között.

Csapattársai, Parker Chase, Corey Heim és Gus Dean a második, harmadik, illetve negyedik leggyorsabbak voltak. Heim a címvédő hiszen tavaly ő nyerte az ARCA Daytonai versenyét.

Drew Dollar a Venturinitől a Kyle Busch Motorsportshoz igazolt ebben a szezonban, de a daytonai sebessége nem csökkent. Dollar, aki tavaly pole-ból indult, most az ötödik helyen végzett.

Christian Rose, Max Gutierrez, Nick Sanchez, Andy Jankowiak és Scott Melton egészítette ki az első 10 helyezettet.

A 37 benevezett versenyzőből harmincöt futott kört az edzésen.

Az ARCA szezonnyitó verseny csoportos kvalifikációjára február 18-án pénteken, magyar idő szerint 19:30-kor kerül majd sor.

Ezt követően a szezonnyitó Lucas Oil 200-as futamot február 19-én szombaton, magyar idő szerint 19:30-kor tartják meg.