csütörtök, március 28, 2024

Sheldon Creed indulhat a pole-ból a Truck Series COTA versenyén

Sheldon Creed, aki a Young’s Motorsport 20-as rajtszámú autóját vezeti, a pole pozícióból indul a szombati XPEL 225-ös futamon.

Creed elképesztő időt repesztett a kvalifikáció második szakaszában – írja a TobyChristie.com.

A NASCAR Truck Series 2020-as bajnoka 2:14,924 másodperces (90,985 mph) köridővel szerezte meg pályafutása első pole pozícióját nem csak saját maga, hanem a Young’s Motorsports számára is, közel három tizedmásodperccel megelőzve a mezőnyt.

Zane Smith – aki azt az autót vezeti, amellyel az NCWTS első győzelmét szerezte a COTA-n – indulhat Creed mellől az első sorból.

Alex Bowman, Parker Kligerman és Kyle Busch – három olyan pilóta, akik dupla szolgálatot teljesítenek ezen a hétvégén a Circuit of The Americas pályán – egészítette ki az első öt helyezettet az edzésen.

Carson Hocevar, Stewart Friesen, Christian Eckes, Taylor Gray és Tyler Ankrum a hatodiktól a tizedik helyig indulhat, miután csoportjukból továbbjutottak a kvalifikáció második fordulójába.

John Atwell (Atwell Racing), Samuel Lecomte (G2G Racing) és Tyler Hill (Hill Motorsports) volt az a három jármű, amely nem tudta kvalifikálni magát.

A tulajdonosi pontok alapján bejutó pilóták között volt a szurkolók által kedvelt Brad Perez, aki a szombati versenyen debütál a NASCAR Camping World Truck Series-ben.

A NASCAR Truck Series hétvégén az austini COTA-ba látogat, ahol ott lesz a már említett 02-es autó – értelemszerűen – új csapatfőnökkel. A verseny magyar idő szerint szombaton 17:00-kor rajtol.