szombat, április 20, 2024

Kezdődik a NASCAR playoff 2 fordulója Texasban – ÉLŐ KÖZVETÍTÉS

A Texas Motor Speedwayre érkezik a NASCAR Cup Series mezőnye, ahol megkezdődik a rájátszás második köre.

Az idei szezonban másodszor látogat el a Texas Motor Speedwayre a NASCAR Cup Series. Májusban az All-Star versenyt tartották itt, ahol Ryan Blaney győzedelmeskedett.

A legnagyobb különbség az lesz, hogy míg a NASCAR All-Star Race éjszaka zajlott, addig ez a futam helyi idő szerint 15:30-kor kezdődik majd.

A pálya győzelmi csúcstartója Jimmie Johnson, aki 7-szer tudott győzedelmeskedni a másfél mérföldes aszfaltcsíkon.

Az aktív NASCAR Cup Series versenyzők közül Kyle Busch a legjobb, hiszen négyszer nyert már itt, csapattársa, Denny Hamlin pedig háromszor.

Busch már nyomás nélkül mehet, hiszen 3 hétvége alatt 2-szer füstölt el a Toyota motorja, így kiesett a rájátszásból. Mellette még Austin Dillontól, Tyler Reddicktől és Kevin Harvicktól búcsúztunk el az első körben.

Aki viszont magabiztosan továbbment az Chase Elliott, és a pontok kiegyenlítése miatt ismételten ő vezeti a tabellát. A Hendrick Motorsports csillaga nem kifejezetten jó ezen a helyszínen, hiszen 11 indulásából még egyszer sem nyert, és csak 6 top 10-es helyezést ért el.

Érdemes megemlíteni, hogy a NASCAR Xfintiy Seriesben most kezdődik a rájátszás, és nagy valószínűséggel a bajnoki címért két olyan versenyző fog küzdeni, akik jövőre már a NASCAR Cup Seriesben fognak versenyezni; Ty Gibbs és Noah Gragson.