csütörtök, április 25, 2024

Alex Bowman 19-re húzott lapot, és nyert Las Vegasban

A szerencsejáték Las Vegas egyik jellemzője, és egy kockázatos, két kerekes kiállás kifizetődött Alex Bowman számára a verseny végén.

Bowman a Hendrick Motorsports csapattársával, Kyle Larsonnal csatázott a hosszabbításos újraindításnál, és az utolsó kanyarban előzte meg végül az 5-ös rajtszámú autót, hogy megszerezze idei első győzelmét.

Nem tudom eléggé megköszönni mindenkinek a Hendrick Motorsporttól” – mondta Bowman a verseny után. „Ez az autó egész nap nagyon gyors volt, csak soha nem volt meg a szükséges pozíciónk a pályán, hogy megmutassuk ezt.

De ember, milyen jó döntés volt Greg Ives (a crew chief) és a srácok részéről, hogy két kereket cseréljünk, ami nyilvánvalóan kifizetődött.

Kyle-lal versenyezni mindig jó móka, néhány győzelemért versenyezhettem már vele, és mindig szuper tisztán és hatalmas tisztelettel versenyeztünk egymás ellen” – magyarázta a 48-as rajtszámú autó sofőrje.

Elég borzalmasan indult az év, szóval kijönni ide, és egy ilyen utolsó rajtnál megszerezni a győzelmet, az nagyon különleges.

A pole-ból induló Christopher Bell 30 kört vezetett, azonban az első sárga zászlós szakasznál elvesztette az első helyet, és utána már nem is szerezte vissza. Később defektet is kapott, ami miatt körhátrányba is került.

A versenyen 12 sárga zászlós periódus volt, ami csak kettővel volt kevesebb mint a rekord. Daniel Suarez ártatlan áldozata lett Michael McDowell és Chase Briscoe koccanásának, majd ugyanerre a sorsa jutott Ryan Blaney, aki előtt Brad Keselowski pördült meg.

Mechanikai hibák sem kerülték el a versenyzőket. Cole Custer motorja lerobbant, míg Denny Hamlin szimplán elváltotta magát, és eltörte az autó kardántengelyét.

Az első szakaszt végül Alex Bowman nyerte.

Ross Chastain élete versenyét futotta, mégis Alex Bowman nyert

Ross Chastain eközben szépen csendben az élre tört, végül átvette a vezetést és megnyerte a második szakaszt. Chastain ezután dominálta a verseny nagy részét – szám szerint 83 kört – azonban az utolsó előtti sárga zászlónál elvesztette a vezetést.

Ekkor lépett a színre a tartalék autóval, utolsó rajthelyről induló Kyle Busch, aki zseniálisan versenyzett, és fantasztikusat csatázott Martin Truex Jr.-al az utolsó körökben. Amikor már úgy tűnt, hogy a 18-as autó eljut a győztesek útjára, akkor jött a dráma.

6 körrel a vége előtt Erik Jones defektet kapott, és csúnyán a falnak csapódott, majd Bubba Wallace sem tudtam elkerülni, így a versenybíróságnak nem volt más lehetősége, minthogy belengesse a sárga zászlót.

Ez a kiállásokhoz és a hosszabbításos újraindításhoz vezetett, ahol Larson, Bowman és Byron két kereket cserélt, így az előbbi kettő egymás mellől indulhatott újra az utolsó 2 körre.

A Hendrick Motorsports párosa szinte végig egymás mellett küzdött, miközben Byron, Busch, Truex és Chastain semmit sem tudott tenni mögöttük, és még az utolsó kanyarban is fej-fej mellett haladtak.

Bowmannek sikerült lendületesebben kijönnie az utolsó kör utolsó kanyarjából, így Larsont megelőzve nyert.

A győzelemmel Bowman a 2021-es év kezdete óta a második legtöbb győzelmet szerezte a mezőnyből, szám szerint ötöt.

Chastain, Busch és William Byron egészítette ki az első ötöt, míg a top 10-et Aric Almirola, Reddick, Truex, Elliott és Bell zárta.

A Cup Series legközelebb délre, a Phoenix Racewayre látogat a Ruoff Mortgage 500-ra. A verseny március 13-án, vasárnap kerül megrendezésre majd.