19 éves tehetség fújta ki Kyle Busch orrát Las Vegasban – VIDEÓ

A tizenkilenc éves Chandler Smith két körrel a vége előtt átvette a vezetést, és megelőzte a Zane Smith-t valamint Kyle Busch-t.

A rendkívül izgalmas Las Vegasi versenynek megérdemelt győztese lett, Smith végig nagyszerűen teljesített.

Ez volt a kilencedik egymást truck futam, amelyet 23 éves vagy annál fiatalabb pilóta nyert meg. Chandler Smith pályafutása harmadik győzelmét aratta.

Egy késői sárga zászló – és újraindítás – azért segített a Kyle Busch Motorsports versenyzőjének, aki ennek köszönhetően tudta megelőzni csapattulajdonosát.

Ez a jó Isten munkája ember, egész nap csodákat művelt. Ő adta nekem ezt a tehetséget, ezt a lehetőséget, hogy vezethessem ezt az autót a Kyle Busch Motorsports és a Safelite számára” – mondta Chandler Smith közvetlenül a verseny után.

Több mint hálás vagyok ezért az egész lehetőségért. Minden dicsőség az övé, a feleségemé, az összes srácé, aki részt vett ebben az dologban. Most szuper hálás vagyok.

Smith mögött, aki a verseny legjobb 32 körét vezette, Zane Smith és Busch, Stewart Friesen és Ryan Preece zárta az első ötöt. Preece, aki mindössze harmadszor indult a Truck Series-ben, vezetett, amikor az utolsó sárga zászlót belengették, de megbüntették, mivel nem tudta tartani a Pace Car tempóját.

Tanner Gray, Matt DiBenedetto, Matt Crafton, Bret Holmes és Austin Wayne Self zárta a top 10-et.

A három csalódott versenyző

A sorozat címvédője, Ben Rhodes megnyerte az 1. és a 2. szakaszt is, és kilenc kört vezetett az este folyamán, de egy ütközés ThorSport Racing csapattársával, Ty Majeskivel 30 körrel a vége előtt súlyosan megrongálta a 99-es számú Toyotáját, így kiesett a versenyből.

Todd Bodine, a sorozat kétszeres bajnoka, aki utoljára 2013-ban versenyzett, a 22. helyen végzett a 2022-re tervezett hat versenye közül az elsőn, amelyen megpróbálja elérni a 800 NASCAR sorozatbeli indulást.

Hailie Deegan már a verseny elején bajba került, és végül a 33. helyen ért célba.

Győzelmével Chandler Smith hat ponttal vezet Zane Smith előtt a bajnoki tabellán.