csütörtök, április 25, 2024

Újabb verseny, újabb elszalasztott lehetőség Hertától

Colton Herta a 10. helyről rajtolt, Will Power mellett a legtöbb pozíciót nyerte a pályán, és végül mégis csak a 10. helyen ért célba.

Herta és a 26-os rajtszámú Andretti Autosport Honda legénysége a háromkiállásos stratégiát választotta, amely a 22 éves versenyzőtől azt követelte meg, hogy a barberi verseny során végig óriási tempót autózzon, hogy ellensúlyozza a boxutcában töltött plusz időt.

A 12. körben végrehajtott első boxkiállást követően a 26-os autó sofőrje négy pozíciót nyert a pályán, mielőtt a mezőny többi tagja – akik kétkiállásos stratégiát alkalmaztak – a 30. kör környékén kiálltak a boxba.

Miután a teljes mezőny megtette letudta az első kiállását Herta a második helyre jött vissza Josef Newgarden mögé.

Ekkor azonban jött egy sárga zászló Callum Ilott miatt, és ez teljesen felborította Newgarden és Herta taktikáját.

Nyilván azt szerettük volna, ha máshogy alakul ez a verseny, de ez van” – mondta 22 éves versenyző a futam után. „De az autónk ma elég jó volt a győzelemhez, az biztos.

Herta ütközött McLaughlinnal

Herta a 18. helyről küzdötte fel magát a kiállások után, és már a 6. helyért csatázott Scott McLaughlinnal amikor a két autó összeért, és Herta megpördült.

McLaughlin hagyott némi helyet riválisának, de ketten összeértek, Herta jobb eleje és McLaughlin bal hátulja érintkezett. A Hondás versenyző megpördült, és végül a 10. helyre esett vissza Rossi mögé.

Őszintén szólva túl ambiciózus voltam” – mondta Herta. „Scott (McLaughlin) hagyott egy kis helyet, és határozottan közelebb voltam, mint az elmúlt néhány körben, úgyhogy meg kellett próbálnom.

„Összességében nem olyan vészes a 10. hely. Láttuk, hogy Newgarden csak a 14. helyen tudott célba érni, és ő mindig nagyon jó itt, szóval ha képesek vagyunk őt megelőzni, az remélhetőleg jó jel a jövőre nézve.

Ez már a második olyan futam volt egymás után, ahol az Andretti Autosport versenyzője gyors autóval rendelkezett, de egy késői hiba a kaliforniai versenyzőnek pontokba került. Áprilisban Long Beachen Herta a 9-es kanyarban a falnak ütközött miközben a győzelemért harcolt.