kedd, április 23, 2024

Teljes a lista az Indy 500-ra, egy korábbi győztes tér vissza!

Bejelentették a 33. résztvevőjét is az idei Indy 500-nak, ezzel már biztos, hogy teljes létszám lesz idén a híres versenyen.

Ugyan a Dreyer & Reinbold Racing egyetlen autót sem indít a teljes IndyCar szezonban, a májusi Indy 500-on két gépet is indítanak. A 24-es autó már korábban gazdára talált, mivel a Cusick Motorsportsnak köszönhetően összeszedték a nevezési pénzt, és Stefan Wilson így térhet vissza Indianapolisba.

A kiscsapat most megnevezte másik pilótáját is, méghozzá egy korábbi győztest. Az IndyCar 2012-es bajnoka, Ryan Hunter-Reay tér majd vissza, másfél évvel azután, hogy kiszorult az Andretti Autosport legénységéből, és ülés nélkül maradt.

„Akár azt is mondhatjuk, hogy visszatérek a kezdetekhez, mivel az elején is kisebb csapatokkal vettem fel a versenyt a nagyok ellen, és nyertem.” emelte ki Hunter-Reay, az Indy 500 2014-es nyertese.

„Hihetetlenül koncentrálnak érzem magam, és felpezsdít a bejelentés. Az Indy 500 számomra nem csak egy verseny, hanem egy életstílus.”

Bajban az IndyCar női csapata

Ha a Paretta Autosport nem indul majd a májusi versenyen, akkor biztos, hogy korábbi kilenc győztes is ott lesz a rajtrácson, az elmúlt év nyertesei közül egyedül Juan Pablo Montoya nem tér vissza idén.