szombat, április 20, 2024

Indul az IndyCar-szezon, jön St. Petersburg – ezeket érdemes tudnod!

Rekordnagyságú mezőny látogat St. Petersburg utcáira a 2022-es IndyCar-szezonnyitó keretein belül. A legfontosabb információkat gyűjtöttük csokorba.

Mindössze kétszer, még 2008-ban és 2012-ben látott vendégül ekkora mezőnyt, 26 autót az általán a szezon elején sorra kerülő helyszín, St. Petersburg. A versenyt tavaly Colton Herta nyerte, ha ez idén is összejönne neki, Montoya, Bourdais és Newgarden után duplázhatna következő versenyzőként. Herta számára ráadásul ez lenne sorozatban a harmadik futamgyőzelem, miután ő nyerte tavaly az utolsó kettőt is.

Tatiana Calderón, Devlin DeFrancesco, Kyle Kirkwood és David Malukas itt mutatkozhatnak be újoncként. Annak idején Newgarden, Alexander Rossi, Marcus Ericsson, Felix Rosenqvist és Scott McLaughlin is itt teljesíthették első versenyüket a bajnokságban. A Firestone Grand Prix of St. Petersburg 100 körös lesz.

Ez lesz mindössze az ötödik alkalom a bajnokság történetében, hogy már februárban versenyt rendeznek. A 2003-as CART-szezon volt ezek egyike, amikor ugyanúgy St. Petersburg volt a szezonnyitó február 23-án.

Nem olyan rég még egy kétnapos tesztet is rendeztek a szezonra történő felkészülésként a Sebring International Raceway rövidebbik specifikációján. Ezekből az első napon a bajnoki cím nagy esélyesének tartott Colton Herta, a másodikon pedig a Meyer Shank Racing két versenyzője zárt a legjobb idővel.

A magyar nézők szempontjából talán a legfontosabb információ a közvetítésre vonatkozik. A bajnokságot Magyarországon idén is az Arena4 közvetíti, a Firestone Grand Prix of St. Petersburg időmérőjét és a futamot is néhány perccel 18:30 előttől az Arena4+ felületén követhetitek.