péntek, március 29, 2024

A McLaren versenyzője élete egyik legkeményebb próbatétele előtt áll

O’Ward lendületesen vág neki a szezon legkeményebb időszakának, miután a hónap elején győzni tudott a Barber Motorsport Parkban.

O’Ward és az IndyCar mezőnye szombaton az Indianapolisi Nagydíjon indul, majd az Indianapolis Motor Speedway-en marad a május 21-i Indianapolis 500-as verseny kvalifikációjára, mielőtt május 29-én az Indy 500-as versenyen indulna.

A McLaren versenyzője szombaton Indianapolisi Nagydíjon indul, majd május utolsó vasárnapján a szezon legfontosabb versenye, az Indy 500 következik.

A szezon talán legfontosabb periódusát kezdjük, hiszen egymás után jönnek a futamok. Olyan mintha most kezdődne a bajnokság, és ez a néhány hét kulcsfontosságú lesz a bajnoki pontverseny szempontjából” – mondta O’Ward a The Newsnak adott telefonos interjúban szerdán.

Indianapolisban soha nem voltunk gyorsak, szóval motivált vagyok, hogy megpróbáljunk javítani a teljesítményünkön.

Fontos lesz ez a verseny, hiszen lendületet adhat az Indy 500-ra, mert közvetlenül ezután kezdődik az 500-as verseny.

Az Indy 500 a sorozat legnagyobb versenye, és O’Ward folyamatosan javuló eredményeket mutatott az elmúlt években. 2020-ban 6. lett, tavaly pedig 4.

Nagyon fontos, hogy jól szerepeljünk az Indy 500-on” – mondta O’Ward.

Természetesen mindenki meg akarja nyerni, de szerintem fontosabb, hogy jó helyen végezzünk, és esetleg egy második, vagy harmadik helyet tudjunk szerezni. A futamon dupla pontokat osztanak majd ami óriási dolog a bajnokság szempontjából.

Az Indy 500-on a versenyzők kétszer annyi pontot kapnak, mint bármely más versenyen a szezon során.

Volt néhány nagyszerű Indy 500-as versenyünk a múltban, szóval izgatottan várom, hogy visszamehessek, és megpróbáljak néhány pozícióval jobbat menni, ami fantasztikus lenne.

Vajon pezsőgzik majd O'Ward Indianapolisban is?
Vajon pezsőgzik majd O’Ward Indianapolisban is? Fotó: Penske Entertainment: Joe Skibinski/IndyCar Media

O’Ward a fiatal generáció egyik éllovasa

Tavaly Alex Palou a Chip Ganassi Racing versenyzője nyerte a sorozat bajnokságát, őt követte a Team Penske versenyzője, Josef Newgarden és O’Ward, aki a 27. helyen végzett a Long Beach-i szezonzárón.

O’Ward büszke arra, hogy egyike a fiatal generációnak, amely kezdi átvenni az IndyCar felett az uralmat.

Nagyszerű érzés, hogy azok közé a fiatalok közé tartozom, akik jól megdolgoztatják a veteránokat, és megizzasztják őket egy kicsit” – mondta O’Ward.

Azért vagyunk itt, hogy kihívjuk azokat a srácokat, akiket még a tévében néztünk, és kijárták előttünk az utat. Végső soron az a célunk, hogy legyőzzük őket és versenyezzünk ellenük. Ez az, amiről egész életünkben álmodtunk.

O’Ward az 5. helyről várhatja majd az Indy GP 21:45-kor kezdődő 85 körös versenyét.