csütörtök, április 25, 2024

IndyCar, NASCAR, IMSA – íme a hétvégi közvetítések teljes listája – 19. hét

Igazi motorsport hétvége lesz az egyesült államokban, hiszen az IndyCar, a NASCAR és az IMSA mezőnye is versenyzik a hétvégén.

IndyCar

Az Indianapolis Motor Speedway ezen a hétvégén megnyitja kapuit, de nem még nem az ovál, hanem a pálya 14 kanyaros, 2,439 mérföldes épített pályája az, amely hivatalosan is megnyitja a május hónapot a Brickyardon.

Rinus VeeKay a címvédője a futamnak. A holland versenyző élete első IndyCar győzelmét szerezte meg a tavalyi Indy GP-n.

A szombati futamra 27-en neveztek, Juan Pablo Montoya először indul ebben a szezonban az Arrow McLaren SP harmadik Dallara-Chevrolet-jével.

Ez lesz a 8. IndyCar-futam az IMS épített pályán. Az aktív versenyzők közül Will Power és Simon Pagenaud három-három győzelmet aratott, és Scott Dixon valamint Rinus VeeKay is rendelkezik futamgyőzelemmel.

Időjárás (versenynap): A Wunderground.com szerint 27 fok várható, és 46% az esélye annak, hogy esni fog az eső.

NASCAR

A Kansas Speedway készen áll a versenyhétvégére.

A pénteki nap nem tartogat semmilyen akciót a versenypályán, de a szombati program zsúfolt lesz, hiszen az ARCA Menards Series és a Camping World Truck Series is tart majd futamot. A Cup verseny vasárnap lesz.

A szezon 13. versenye az utolsó All-Star szünet előtti hétvége, és ezután a mezőny majd 2 hétre átköltözik Charlotte-ba.

A verseny tavalyi győztese Kyle Busch, aki itt szerezte meg idénybeli első győzelmét 2021-ben, most pedig borzalmasan sikerült darlingtoni hétvége után érkezik az eseményre.

Érdemes lesz látni, hogy Joey Logano és William Byron múlt hétvégi párbaja folytatódni fog-e majd a Kansas Speedway-en.

Időjárás (Cup Series versenynap): Elszórtan zivatarok, késő este részben felhős égbolt, 77 fokos csúcsérték, 25% esély az esőre.

IMSA

A WeatherTech SportsCar Championship Series mezőnye a Lexus Nagydíj felé veszi az irányt, a Mid-Ohio Sports Car Course-on versenyző négy kategóriában viszonylag egyenlő feltételekkel indulnak majd a csapatok.

A 2022-es szezon négy futamán keresztül a 16-os rajtszámú Wright Motorsports Porsche 911 GT3R az egyetlen amely két futamgyőzelemmel rendelkizik (GTD). A DPi kategóriában a Meyer Shank Racing, a Wayne Taylor Racing és a Chip Ganassi Racing két csapata nyert már összesítettben.

A királykategória bajnoki tabelláján az MSR (60-as rajtszám) és a WTR (10-es rajtszám) ARX-05 Acurái holtversenyben állnak az első helyen.

Időjárás (IMSA WeatherTech SportsCar Championship): A Wunderground.com szerint 23 fok várható, és 24% esély van az esőre.

TELJES PROGRAM (KÖZVETÍTÉSEK)

Péntek

14:00 – USF2000 IDŐMÉRŐ
14:45 – Indy Pro 2000 IDŐMÉRŐ
15:30 – NTT IndyCar Series edzés (IndyCar LIVE! – INGYENES)
15:15 – Michelin Pilot Challenge, 1. edzés
16:45 – Indy Lights edzés (IndyCar LIVE! – INGYENES)
17:45 – USF2000 1. VERSENY
17:50 – Mazda MX 5 Cup, 1. edzés
18:45 – NTT IndyCar Series edzés (IndyCar LIVE! – INGYENES)
18:45 – Michelin Pilot Challenge, 2. edzés
20:00 – Indy Lights IDŐMÉRŐ (IndyCar LIVE! – INGYENES)
20:05 – Prototype Challenge, 1. edzés
20:45 – Indy Pro 2000 1. VERSENY
21:10 – Mazda MX 5 Cup, 2. edzés
22:00 – IndyCar IDŐMÉRŐ (IndyCar LIVE! – INGYENES)
22:00 – IMSA WeatherTech SportsCar Championship, 1. edzés
23:35 – Indy Lights Grand Prix of Indianapolis 1. VERSENY (35 kör), (IndyCar LIVE!– INGYENES)
23:50 – Michelin Pilot Challenge IDŐMÉRŐ

Szombat

14:05 – USF2000 2. VERSENY
14:10 – Mazda MX 5 Cup, 1. IDŐMÉRŐ
15:00 – IMSA WeatherTech SportsCar Championship, 2. Edzés
15:10 – Indy Pro 2000 2. VERSENY
16:30 – IndyCar warmup (IndyCar LIVE! – INGYENES)
16:45 – ARCA Edzés és Időmérő
17:00 – NASCAR Truck Edzés
17:05 – Prototype Challenge, 2. Edzés
17:15 – USF2000 VERSENY 3
17:30 – NASCAR Truck Időmérő
18:10 – Indy Pro 2000 VERSENY 3
18:10 – Mazda MX 5 Cup, 1. VERSENY (IMSA TV – INGYENES)
19:05 – Indy Lights Grand Prix of Indianapolis 2. VERSENY (35 kör) (IndyCar LIVE! – INGYENES)
19:15 – IMSA WeatherTech SportsCar Championship, IDŐMÉRŐ (IMSA TV – INGYENES)
20:00 – ARCA VERSENY (100 kör)
20:40 – IMSA Prototype Challenge, Időmérő
21:05 – IndyCar GMR Grand Prix (85 kör) (ARENA4+)
22:05 – IMSA Michelin Pilot Challenge, VERSENY (IMSA TV – INGYENES)
23:00 – NASCAR Cup Edzés
23:35 – NASCAR Cup IDŐMÉRŐ

Vasárnap

02:00 – NASCAR Truck VERSENY (134 kör)
14:40 – IMSA WeatherTech SportsCar Championship, Bemelegítő Edzés
15:20 – Prototype Challenge, VERSENY (IMSA TV – INGYENES)
17:15 – Mazda MX 5 Cup, 2. VERSENY (IMSA TV – INGYENES)
20:10 – Lexus Grand Prix, Mid-Ohio, IMSA WeatherTech SportsCar Championship, VERSENY (2 óra 40 perc) (IMSA TV – INGYENES)
21:00 – Cup VERSENY (267 kör) (ARENA4+)