szombat, április 20, 2024

A McLaren mindkét reménysége lemondhat a bajnoki címről

Nem csak az a közös Álex Palou-ban és Pato O’Wardban, hogy mindketten a McLaren kötelékébe tartoznak. Hanem az is, hogy 2022-ben nem lesznek IndyCar bajnokok.

Mindkét versenyző annyi pontot vesztett a Portlandben második helyen végző és az IndyCar Series pontversenyét vezető Will Powerrel szemben, hogy matematikailag kiesett az IndyCar bajnoki címért folyó versenyből.

Palou a hatodik helyen áll a pontversenyben, 66 ponttal lemaradva Power mögött. O’Ward még egy ponttal van lemaradva Palou mögött a tabellán.

O’Ward ugyanakkor nem mondhatja azt, hogy nem próbált meg mindent. A 88. körben, az újraindítás után nagyon messziről beesett Will Power mellé, a 12-es számú Penske viszont nem engedett az Arrow McLaren SP-nek, összeértek, és csodával határos módon nem pördültek meg.

O’Ward ezután még büntetést is kapott, mivel az IndyCar szerint illegálisan blokkolta Scott Dixont, így el kellett engednie őt.

El kellett engednünk Dixont, mert nyilvánvalóan blokkoltuk őt” – mondta O’Ward a futam után a boxutcában. „Elvárom, hogy az IndyCar ugyanezt a döntést hozza meg, amikor valaki ilyet tesz velem.

Palou már csak a 2023-as McLaren (???) évét várhatja

Ami Palou-t illeti, a Chip Ganassi Racing 10-es számú Hondája a negyedik helyről indult, de a verseny elején elvesztette ezt a helyet O’Warddal szemben, majd még két pozíciót bukott, így korán kiállt a boxba.

Kényelmesen éreztem magam Pato mögött, aztán a boxba mentünk” – mondta Palou a TobyChristie.com-nak. „Egyszerűen a frissebb lágy gumikon nem tudtam ugyanazt hozni, mint a használt lágyon.

Úgy éreztem, hogy valami nem volt rendben. Nem tudom, hogy miért volt ez, vagy hogy az autón volt-e valami, vagy valami más, de már nem tudok mit tenni. Ellenőriznünk kell, de nem volt könnyű nap. Valószínűleg az egyik legrosszabb napunk volt idén.

Az IndyCar Series címvédője a kilencedik helyen állt a második boxkiállási sorozat után, és az 56. körben további két helyet veszített Colton Hertával és Rinus VeeKayjal szemben. Az utolsó boxkiállási szekvencia után Palou a 11. helyen állt, de még Marcus Ericsson is elment mellette.

A portlandi futam címvédője a verseny végéig megtartotta a 12. helyet.

Ez nagyon fáj. A [szombati] napunk után, amikor egyszerűen maximalizálni tudtuk a lehetőségeket, úgy gondoltam, hogy ma is képesek leszünk ugyanerre” – mondta Palou. „Talán nem nyerni, de megpróbálni a legjobbat kihozni magunkból, és ez nem sikerült.”

Szóval igen, nagyon fáj. Most nem aggódom annyira a bajnokság miatt. Inkább az érdekel, hogy mi történt velünk, és hogy képesek leszünk-e megtalálni a formánkat a következő hétvégére.