szombat, április 27, 2024

NASCAR Nashville, Watkinsi 6 órás – íme a hétvégi közvetítések listája

Egy hét szünet után visszatér a NASCAR, az IMSA pedig az Endurance kupa 3. fordulójához érkezik Watkins Glenben.

NASCAR

A NASCAR teljes palettája fel lesz vonultatva Nashville-ben, a zene városában, hiszen a Cup Series mellett az Xfinity Series, és a Truck Series is versenyt rendez a Nashville Superspeedwayen.

Daniel Suarez érkezik a legnagyobb lendülettel az eseményre, hiszen két héttel ezelőtt Sonomában megszerezte élete első győzelmét.

A pályán ez lesz a második NASCAR Cup Series futam. 2021-ben Kyle Larson nyert, ezzel befejezve három futamos győzelmi szériáját.

Larson most teljesen más szituációban van, hiszen 4 futamot kell teljesítenie majd crew chiefje nélkül, és az utóbbi két év egyik legnagyobb formahanyatlásában van.

A mezőnyben jelenleg két futamgyőztes van, és olyan versenyzőknek nincs győzelme még mint Ryan Blaney, Martin Truex Jr., vagy Kevin Harvick. Erről bővebben a podcastunkban is beszélgettünk.

IMSA

Harmadik fordulójához érkezik az IMSA Michelin Endurance kupája. A versenyre természetesen olyan csapatok is érkeznek, akik nem teljesítenek teljes szezont a szériában, így például a 48-as Ally Motorsport Cadillac is visszatér Jimmie Johnsonnal a fedélzeten.

A Watkins Gleni 6 órás gazdag történelemmel rendelkezik, és általában a versenyzők egyik kedvenc eseménye a naptárban a pálya izgalmas vonalvezetése miatt.

A DPi bajnokságot jelenleg két Acura uralja. A Meyer Shank Racing 60-as autója az első, a Wayne Taylor Racing 10-es autója a második. Az LMP2-es osztályban a Juan Pablo Montoya fémjelezte Dragonspeed uralja a mezőnyt.

A GTD Pro kategóriában a Porsche vezet azelőtt a Corvette előtt, amely visszavágásra készül a Le Mans-i csalódás után.

Természetesen a Watkins Gleni 6 órás versenyen az összes kategória képviselteti majd magát (DPi, LMP2, LMP3, GTD Pro, GTD).