back to top
hétfő, május 6, 2024

Bajnok lett a horrorbalesetből visszatérő pilótából

5 éve a halál közelébe került, majd rokkantként az akadályokat leküzdve bajnok lett, az IMSA TCR kategóriájában.

Az talán ismert, hogy az IMSA tömöríti az amerikai kontinens sportautó mezőnyének legjavát, ami az IMSA Sportscar Championshipben központosul, aminek része nem egy híres verseny, mint például a Daytonai 24 órás, a Sebringi 12 órás vagy a hétvégén megrendezett Petit Le Mans. Azonban több bajnokságért is felelős a szervezet, amik általában betétfutamként vannak jelen a fő sorozat hétvégéin.

Ezek általában lassabb kategóriákat ölelnek fel, a Michelin Pilot Challenge-ben például GT4-es és TCR autók versenyeznek egymással. Az utóbbiban kell keresni az elmúlt évek egyik legnagyobb beváltatlan ígéretét, Robert Wickenst. A kanadai rendkívül tapasztalt DTM-pilótáként érkezett meg az IndyCarba, és első szezonjában (2018-ban) rögtön pole-lal nyitott, majd négy dobogót is szerzett, de a poconói futamon csaknem végzetes balesetet szenvedett.

Deréktól lefele lebénult, de ennek ellenére három évnyi felépülés után vissza tudott ülni egy speciálisan átalakított Hyundai Elantra volánja mögé, és elindult a Pilot Challenge futamain. Már tavaly is győzelmeket tudott felmutatni, most azonban második évében a bajnoki címet is elhódította csapattársával, Harry Gottsackerrel. Ugyan versenyt nem nyertek, a 10 futamból 7-szer álltak dobogóra, és a kiegyensúlyozottságuknak köszönhetően az utolsó futamon egy nyolcadik hely is elég volt az év végi elsőséghez.

„Ebben az évben azt éreztem, sokkal jobban működtünk, professzionálisabban, és ez az eredményeken is meglátszik. Harry és én alig hibáztunk egész szezonban, és amikor mégis, akkor leszegtük a fejünket, és kijavítottuk a hibáinkat. Ez hozott minket helyzetbe a bajnokság szempontjából, és jelentette a különbséget” összegezte az évet Wickens.

Az Indy 500-on térne vissza a tolószékbe kényszerült pilóta

A Bryan Herta Autosports gyakorlatilag az elmúlt évek egyik legjobb amerikai TCR csapatává nőtte ki magát a Hyundaijal a hosszútávú versenyeken, és nagyon támogatóan álltak Wickens karrierjéhez. A csapatfőnök odáig is merészkedett, hogy kijelentette, hogy szeretné, ha a vetélytársai között is népszerű kanadai újra indulni tudna az Indy 500-on.

#33: Bryan Herta Autosport with Curb Agajanian, Hyundai Elantra N TCR, TCR: Robert Wickens, Harry Gottsacker, Marcus Ericsson, Jack Harvey, Conor Daly, Alexander Rossi, Felix Rosenqvist,
Fotó: Jake Galstad/LAT Images/Courtesy of IMSA