szombat, április 20, 2024

Saját csapattársát kiütve nyerte Kyle Larson a Fontanai versenyt

Az incidensekkel teli versenyen rekordszámú, 12 sárga zászlót láthattunk, és drámák sorozatát, melynek végén Kyle Larson győzedelmeskedett.

2021-es bajnoki sokáig altatott a versenyen, de egy késő hajrát követően végül magabiztos győzelmet aratott a 2022-es Fontanai Auto Club Speedwayen rendezett versenyen.

Mindig jó itt nyerni a hazai államomban, Kaliforniában” – mondta Larson a futam utáni interjúban. „Keményen dolgoztunk az egész hétvégén, nem volt jó az autó az edzésen, azonban elvégeztünk néhány módosítást, ami pozitívan hatott a kezelhetőségre.

Jópár srác volt, aki gyorsabb volt nálunk, de balszerencsések voltak. Végig bátran mentünk, ezen a hosszú versenyen.

Az újraindítások őrültek voltak, az egész futam őrült volt. Király, hogy győzelmet szereztünk itt Kaliforniában, és remélem, hogy ez lendületet ad majd nekünk.

A pole-ból induló Austin Cindricet gyorsan megelőzte Erik Jones, és a 43-as rajtszámú versenyző több körön át vezetett, mielőtt Tyler Reddick a 8-as rajtszámú autóval átvette a vezetést.

A délután első sárga zászlója Kyle Busch megpördülése miatt érkezett a hátsó egyenesben. A 18-as rajtszámú versenyző visszaesett, és több kör hátrányba került.

Reddicket ezután Chase Elliott hívta ki, aki átvette a vezetést, de aztán a fallal érintkezett, és szintén hátrébb szorult, végül pedig kiforgott.

A második szakaszt leginkább a megpördülések jellemezték, hiszen Christopher Bell, Chris Buescher és Brad Keselowski is keresztbe állt.

Reddick drámája, Larson szerencséje

Reddick elképesztő módon dominálta a versenyt, a 200 körből 80-at vezetett, és megnyerte mind a két szakaszt. Azonban ahogy a Daytona 500-on Martin Truex Jr.-t, most őt is utolérte a balszerencse, amikor 49 körrel a vége előtt defektet kapott.

Ez még nem is lett volna akkora probléma a Richard Childress Racing versenyzőjének – akit Kyle Larson az év kiugró tehetségének tart – azonban William Byron nem tudta elkerülni lassuló autóját, és ütköztek.

Keselowski ismételten balesetbe keveredett nem sokkal később, azonban most nem ő volt a ludas, Bubba Wallace alulkormányzott autója kontrollálhatatlanul nekicsúszott a 6-os autónak, és a baleset legnagyobb vesztese megint Harrison Burton lett, aki újabb autót rombolt le.

A végjáték Joey Logano, Chase Elliott és Kyle Larson csatájáról szólt. Utóbbi kettő azonban egy Hendrick csapatnál teljesen szokatlan balesetbe keveredett, amikor Larson – feltehetőleg – nem vette észre a felső íven lopakodó csapattársát, és fellökte őt a falra.

Az 5-ös számú versenyző megtartotta a vezetést Loganót megelőzve, miközben Austin Dillon és Daniel Suarez is feltűnt az első ötben. Suarez visszaesett, miután a falnak ütközött, Elliott pedig megpördült, így kilenc körrel a vége előtt a nap utolsó sárga zászlóját lengették be.

Suarez és a boxutca csapata öt helyet javított a boxutcában, és az újraindításnál felugrott a második helyre. Rövid időre átvette a vezetést Larsontól Jones hatalmas lökésének köszönhetően, de Larson végül visszavette azt, és nyert.

Bár Dillon próbálta támadni a Hendrick 5-ös számú autóját, de próbálkozásai hiábavalónak bizonyultak, így be kellett érnie a második hellyel. A top10-be még Jones, Suarez, Logano, Almirola, Harvick, Kurt Busch, Hemrick és Stenhouse tudott beférni.

A Cup Series legközelebb egy állammal odébb, az arizónai, a Las Vegas Motor Speedwayre utazik, ahol március 6-án, vasárnap, kerül megrendezésre a Penzoil 400.