péntek, március 29, 2024

Káosz Atlantában, Ty Gibbs nyerte a maratoni Xfinity versenyt

Ty Gibbs egy merész utolsó körös előzéssel megnyerte a NASCAR Xfinity Series kaotikus versenyét az Atlanta Motor Speedway-en.

A második hosszabbításban Gibbs a negyedik helyen állt az újraindításnál a vezető Ryan Sieg mögött a külső sávban, Austin Hill és Riley Herbst pedig együtt állt az alsó sávban.

Gibbs feltolta Sieget a mezőny elé, majd A.J. Allmendinger hátulról meglökte Gibbs-et, aki így az utolsó körben az 1-es kanyarba érve belülről meg tudta előzni Sieg-et.

Gibbs 0,178 másodpercet vert Hillre, és megnyerte a versenyt – ezzel megszerezte második győzelmét a szezonban. A 19 éves Gibbs egyetlen kört vezetett a versenyen, az utolsót.

Ha van egy lehetőséged, azt meg kell ragadni” – mondta Gibbs. „Kicsi volt a rés, de pont befért az autóm, és így megnyertük!

A 29. helyről és a boxutcában történt bajból jöttünk vissza. A győzelem félelmetes, még mindig sok mindent kell kijavítanom és dolgoznom rajta, de hajrá, a fenébe is!

Nem lennék itt a csapatom nélkül. Köszönöm A.J.-nek, hogy segített nekem a végén. Mi a fene? Ez annyira király volt. Megtanultam egy kemény leckét ma – soha ne add fel.

Gibbs, aki idén teljes munkaidőben versenyez a Joe Gibbs Racing 54-es számú Toyotájával, 23 Xfinity Series-es karrierje során már hat győzelmet szerzett.

Allmendinger a harmadik, Herbst a negyedik helyen végzett, az első öt helyezettet pedig Landon Cassill zárta.

A top10-et Mason Massey, Brandon Jones, Kyle Weatherman, Sheldon Creed és Sieg egészítette ki.

A JR Motorsports fekete napja

Az atlantai roncsderbi áldozatául esett a JR Motorsports összes autója.

Trevor Bayne sokáig a mezőny elején volt, azonban hátaesett. Miközben a 153. körben megpróbált visszatérni az élre, Allmendinger elé vágott, majd a falnak ütközött.

Ebbe a balesetbe Josh Berry, Justin Allgaier és Noah Gragson is belekeveredett. Összesen 12 autó volt érintett az incidensben, ami miatt piros zászlót is kellett lengetni.

A helyzetet csak rontotta, hogy csapattársuk Sam Meyer már korábban megpördült, így a JR Motorsports gyakorlatilag nullázta a napot.