csütörtök, április 25, 2024

Az utolsó órában dőlt el minden, Ganassiék nyerték a Sebringi 12 órást

Earl Bamber kétszer is nagyot hibázott, tempója mégis ellenállhatatlan volt, így a Chip Ganassi Racing 02-es autója nyerte a Sebringi 12 órást.

A Bamber 6,471 másodperccel előzte meg a Tristan Vautier által vezetett 5-ös számú, címvédő JDC-Miller Motorsports Cadillacjét.

Bamber, aki közel 30 másodperces előnnyel vezetett, egy áthajtásos büntetést kapott egy pályán történő incidensért, miután a sötétben ütközött Kuno Wittmer 13-as számú AWA Duqueine D08 Nissanjával.

Westbrook mögé kerülve Bamber 58 perccel a vége előtt megelőzte az angolt, hogy visszavegye a vezetést, ám pillanatokkal később megpördült, miután érintkezett Simon Mann 21-es rajtszámú AF Corse Ferrari 488 Evo 2020-ával.

Az ex-Porsche gyári pilóta ezután egy második hajrát indított, és ismét átvette a vezetést Westbrooktól, ezúttal az Ulmann egyenesben, 45 perccel a vége előtt.

Bamber csapattársai, Alex Lynn és Neel Jani voltak. Utóbbi két héttel ezelőtt még nem is tudta, hogy itt fog versenyezni, hiszen ő vette át Kevin Magnussen helyét a csapatnál.

Pipo Derani a 31-es rajtszámú Action Express géppel biztosította be a Cadillac dobogót annak ellenére, hogy 2 óra 34 perccel a vége előtt összeütközött Stoffel Vandoorne 60-as számú Meyer Shank Racing Acura ARX-05-ösével.

A brazil figyelmeztetést kapott az ütközésért, amely megrongálta a padlót a Daytonai 24 órás győztes versenyautóján.

Tom Blomqvist a sérült MSR versenyautót az ötödik helyre vezette, és az utolsó etapban kikapott Ricky Taylor 10-es számú Wayne Taylor Racing Acura DPi-jétől.

A Jose Maria Lopez, Kamui Kobayashi és Mike Rockenfeller alkotta 48-as számú, Ally által szponzorált Action Express Cadillac sokáig dobogós helyen állt, azonban hátraestek, amikor az autó bal első fékhiba miatt két órával a vége előtt meghibásodott.

Az autó a hatodik helyen végzett, öt körrel lemaradva a győztes 02-es Cadillac mögött.

A CGR testvércsapata, a pole pozíciót elfoglaló 01-es Cadillac már a rajtnál váltóproblémákkal küzdött, végül több, mint harminc körös hátrányban fejezték be a versenyt.

A PR1/Mathiasen megismételte 2021-es LMP2-es győzelmét Sebringben; Sean Creech nyerte az LMP3-as kategóriát

A PR1/Mathiasen Motorsports fölényes győzelmet aratott az LMP2-es kategóriában, Mikkel Jensen, Ben Keating és Scott Huffaker ugyanabban a felállásban ismételte meg az egy évvel ezelőtti győzelmet.

Második lett a 29-es Racing Team Nederland, a dobogó alsó fokára pedig az Era Motorsport Oreca csapata állhatott fel.

A Daytonai 24 órás LMP2-es osztály győztes No. 81-es DragonSpeed nevű versenyautó korán kiesett, miután Juan Pablo Montoya a harmadik órában balesetet szenvedett, miközben akkor még vezetett a versenyben.

Az LMP3-as osztályban a Sean Creech Motorsport triója nyerte a versenyt a Jr III Racing és a Tech Motorsport előtt.

A 3-as rajtszámú Corvette C8.R nyerte a Sebringi 12 órás GTD Pro kategóriáját
A 3-as rajtszámú Corvette C8.R nyerte a Sebringi 12 órás GTD Pro kategóriáját Fotó: LAT Images Courtesy of IMSA

2017 után újra Corvette győzelem Sebringben

A 3-as rajtszámú Chevrolet Corvette 4,4 másodperccel előzte meg a TR3 Racing Lamborghini Huracan GT3 Evo-val versenyző Mirko Bortolottit, ezzel megszerezve a GM gyári csapat első győzelmét az IMSA új GTD Pro kategóriájában.

Az alakulat a szombati futam során végig erős volt, és uralta az eseményeket, miután Catsburg négy és fél órával a vége előtt megelőzte a Pfaff Motorsports Porsche pilótáját, Matt Campbellt.

A Vasser Sullivan és a Pfaff is járt az élen a hetedik, illetve a nyolcadik órában lévő sárga zászlós periódusok miat, de a Corvette mindkét alkalommal visszavette a vezetést.

Vasser Sullivanék Lexusa az utolsó körig dobogós helyen volt, ekkor azonban eddig ismeretlen okokból lelassult – és leállt – a pályán, így a dobogóra a 97-es WeatherTech Racing Mercedes állhatott fel.

A BMW Team M RLL versenyképesebb volt mint Daytonában az új M4 GT3-mal. Ennek ellenére nem úgy sikerült a nap, ahogy azt a német gyártó elképzelte.

A 3. órában kiesett a 25-ös rajtszámú autó, majd a 24-es – a Corvette egyetlen igazi kihívója – is problémákba ütközött, azonban egy be nem tervezett kiállás miatt hátraestek, és végül csak negyedikek lettek.

Mindkét BMW versenyképes volt az első szakaszokon, de a 25-ös számú autó a harmadik órában kiesett, amikor a szervokormány meghibásodott.

A Philipp Eng, Marco Wittmann és Nick Yelloly által vezetett 24-es BMW tartósabban jelen volt az élen, és a második félidő nagy részében a második helyen haladt a győztes Corvette mögött, de néhány nem tervezett megállás miatt a végén a negyedik helyre szorult.

Izgalmas végjáték a GTD-ben is

A GTD kategóriában a Cetilar Racing megszerezte első IMSA GTD-osztálybeli győzelmét Antonio Fuoco vezérletével.

Dráma itt is volt; A Turner Motorsport, amely szinte végig az élen haladt, elvesztette még a valószínű dobogós helyezését is, amikor Bill Auberlen kénytelen volt kiszállni a 96-os BMW-ből, hogy ne sértse meg a vezetési idő szabályait.

Ez a nem tervezett boxlátogatás fél órával a vége előtt lehetővé tette a Gilbert Korthoff Motorsports Mercedes-AMG számára, hogy megszerezze a második helyet. A harmadik helyen az AF Corse végzett.