back to top

Dover International Speedway teljes hétvégi menetrend

A Cup és az Xfinity Series ezen a hétvégén a Dover Motor Speedwayen versenyez. Alex Bowman a tavaszi verseny címvédője Doverben.

Bowman előtt is a 48-as autó uralta az 1 mérföldes doveri pályát, hiszen Jimmie Johnson 11 győzelmet aratott itt karrierje során.

Ennek köszönhetően a Hendrick Motorsports rendelkezik a legtöbb első hellyel Doverben, számszerint 21-el. 2013 óta – ez 17 futamot jelent – mindössze három csapat nyert a Monster Mile-on, a Hendrick nyolc trófeája a legtöbb ez idő alatt, őket követi a Joe Gibbs Racing (öt győzelem) és a Stewart-Haas Racing (négy győzelem).

A bajnoki éllovas Chase Elliott idén még nem rendelkezik győzelemmel, de ő szeretné gyarapítani csapatának illusztris listáját a híre versenypályán.

Ugyanannyira szeretnék nyerni, mint mindenki más, ha nem jobban” – mondta Elliott, aki a Hendrick Motorsports 9-es számú Chevrolet-jét vezeti. „Mindig nyerni akarok, és mindig azzal az elvárással gurulok ki a pályára, hogy nyerni fogok.

Ez lesz az új Next Gen autó első tesztje a doveri betonozott felületű pályán, és bár a versenyzők nem tudják pontosan, mire számíthatnak, azt mondják, hogy már nagyon várják a doveri versenyt.

Ez amúgy is egy nehéz pálya, de ha egy új autóval és korlátozott edzés idővel dobjuk össze, akkor nehéz lesz” – mondta Martin Truex Jr.. „Viszont imádok oda járni, szóval már nagyon várom.

IDŐJÁRÁS: Az accuweather információ szerint a Cup Series versenyén részben felhős idő, 18 fokos hőmérséklet várható, és 6% esély van arra, hogy leesik az eső.