péntek, április 26, 2024

Chevrolet dominancia az atlantai Xfinity edzésen

Jeb Burton vezetésével a Cheverolet autók hozták el az első 6 helyet a NASCAR Xfinity sorozat atlantai edzésén. Az átalakított quad-oválon 40 percig körözhettek a versenyzők.

A Truck edzést követően az Xfinity sorozat egyetlen gyakorlását is megrendezték. Akárcsak a testvérsorozat esetén, itt is egy eddig gyengébb eredményeket elérő versenyző, Jeb Burton volt a leggyorsabb. A pályafutása egyetlen győzelmét épp egy superspeedwayen szerző virginiai a végefelé lendült bele. Legjobb körét a 30,993 másodperc alatt, a 26. körében teljesítette, mellyel 34 ezredet adott a mögötte záró Noah Gragsonnak.

A JR Motorsportsos Gragson mögött csapattársa, Sam Mayer végzett, a negyedik helyen záró Brett Moffitt pedig éppcsak 1 tizeden kívül kerülve a 4. helyen zárt.

Az edzés során mindössze 1 kicsúszás történt. A Sam Hunt Racinges Jeffery Earnhardt dobta el az autóját az utolsó kanyarban, komolyabb gond azonban nem történt. Az egykori amatőr MMA-s a 31. helyen zárta a gyakorlást.

Az Xfinity sorozat versenye, amennyiben nem lesz nagy csúszás a Truck futamon, magyar idő szerint 22:00-kor kezdődik.