csütörtök, április 25, 2024

Chase Briscoe szenzációs versenyzéssel szerezte meg első győzelmét

A tavalyi évet végig küszködő Chase Briscoe megszerezte élete első győzelmét a NASCAR Cup Series Phoenix Racewayen rendezett versenyén.

Briscoe a 3. szakaszban vette át az irányítást, és bár az utolsó 30 körben két újraindítást is túl kellett élnie, nem forgott veszélyben a győzelme

A verseny végén az első háromban végző versenyzők mindegyike – Briscoe, Chastain és Tyler Reddick – pályafutása első győzelmére hajtott.

Ez hihetetlen. Az egész utolsó körben sírtam” – mondta Briscoe közvetlenül a verseny után. „Ez mindenképpen egy csapatgyőzelem!

Mindenkinek köszönetet kell mondanom, aki idáig juttatott. Hét évvel ezelőtt a kanapén aludtam, és kész voltam feladni az álmaimat. Kaptam egy lehetőséget, és ez vezetett idáig.

Olyan áldott vagyok, hogy annál a szervezetnél, annál a csapatnál, és abban az autóban vezethetek, amelyik a hősömé, Tony Stewarté volt.

Amikor azt mondták neki, hogy nagyon hasonlított teljesítménye Stewartéra, Briscoe így felelt: „Igen, azok az újraindítások, úgy értem, csúszkáltunk, minden volt. Remélem, a rajongók élvezték a versenyt. Hihetetlen volt az én szemszögemből nézve.”

A pole-ból induló, második szakaszt megnyerő Ryan Blaney a verseny nagy részében dominált, és 143 kört vezetett, de Briscoe 14-es Fordja volt az, aki a verseny utolsó két boxkiállásánál elsőként hagyta el a boxutcát, és lehetővé tette, hogy ő irányítsa az újraindításokat.

Ross Chastain és Tyler Reddick nagy csatát vívott a célvonalig, de a „dinnyés ember” ha centikkel is, de elhozta a második helyet, sorozatban így másodszor állhatott fel a képzeletbeli dobogóra.

Reddick végül a harmadik, Blaney a negyedik helyen végzett, Kurt Busch pedig megszerezte első top5-ös eredményét új csapatával a 23XI-vel. Csapattársa, Bubba Wallace 1 kör hátrányban a 23. lett.

A top10-et Kevin Harvick, Kyle Busch, Joey Logano, Daniel Suarez és Chris Buescher egészítette ki.

Ryan Blaney bár dominált, végül nem tudta győzelemre váltani pole pozícióját
Ryan Blaney bár dominált, végül nem tudta győzelemre váltani pole pozícióját Fotó: Sean Gardner/Getty Images/NASCAR Media

Akiknek nem jött ki a lépés

Sok versenyzőnek nem sikerült jól a versenye. Kyle Larson motorprobléma miatt állt ki, Martin Truex Jr. pedig csúnyán beleütközött a falba.

Az első szakaszt megnyerő William Byron a verseny második felében hátracsúszott és csak a 18. lett.

A futam utolsó részében egyetlen komoly kihívója akadt Chase Briscoe-nak, méghozzá névrokona, Chase Elliott, azonban a Hendrick Motorsports sofőrjének elrontották az utolsó kiállását, így hátraesett, és még meg is pördült, így csak 11. lett.

Érdemes még megemlíteni Corey Lajoie-t, akinek leesett a kereke a futam korai szakaszában, és emiatt kiállni kényszerült. A 7-es autó csapata a jó szezonkezdet után szinte biztosan büntetésre számíthat majd emiatt.

Amiről a kamerák majdnem lemaradtak: A verseny utolsó körében Kyle Busch, Daniel Suarez és Austin Dillon csatázott a top10-be jutásért, azonban utóbbi húzta a rövidebbet, hiszen a falban kötött ki.

A NASCAR Cup Series új, Next Gen érája tehát fantasztikus izgalmakat szolgáltatott eddig, amit az is jól mutat, hogy Chase Briscoe az idei 4. futamgyőztes, a 4. futamon.

A következő versenyt a 1,5 mérföldes Atlanta Motor Speedwayen rendezik majd, ahol a versenyzés a felújítások következtében inkább fog hasonlítani Daytonára és Talladegára, mintsem egy normális másfél mérföldes pályára.