back to top
péntek, május 3, 2024

Rosenqvist ellopta a show-t, övé az indianapolisi pole

Felix Rosenqvist pénteken megszerezte szezonbeli második pole pozícióját az Indianapolis Motor Speedwayen rendezett időmérőn.

Rosenqvist közel 3 tizeddel előzte meg legközelebbi riválisát, Alexander Rossit. A svéd versenyző csapattársa, Pato O’Ward lett a harmadik akit a negyedik és ötödik helyen a Team Penske duója, Will Power és Josef Newgarden követetett. A Rahal Letterman Lanigan Racing újonca, Christian Lundgaard egészítette ki a legjobb 6-ot.

Az Arrow McLaren SP Chevrolet hihetetlenül jó volt; egész nap mintha sínen lett volna, annyira nyugodtnak éreztem magam az autóban” – mondta Rosenqvist. „Azt hiszem, már a kör közepén éreztem, hogy pole lesz.

Nagy köszönet a csapatnak, hogy egy igazán jó autót adtak nekem. Azt hiszem, az autó idén jobban illik hozzám, így mindenhol, ahol csak megyünk, maximalizálni tudom a teljesítményemet.

A saját csapata által beperelt Alex Palou felül tudott kerekedni az őt körülvevő zajon, és hetedik lett úgy, hogy a csapattársainak nem igazán ment jól a kvalifikáció. Jimmie Johnson a 23., Scott Dixon pedig a 20. helyről várhatja majd a rajtot.

Teljes volt a káosz” – panaszkodott Dixon, mielőtt megemlítette volna, hogy szerinte a hibák miatt a csapata amatőröknek tűnt.

A bajnokságot vezető Marcus Ericsson azonban még Dixonnál is rosszabbul járt. A kvalifikáció második köre szerencsétlenül kezdődött a svéd számára, akinek autója egyszerűen megállt. Az Indy 500 győztese így nem tudott kört menni, így ennek értelmében az utolsó sorból, a 25. helyről kell majd rajtolnia.

Az Andretti Autosport 28-as számú Hondájával kapcsolatos folyamatos problémák nehezítették Romain Grosjean dolgát az edzéstől a kvalifikációig, és többek között elhúzódó fékproblémákról is szó esett.

Ez nem mehet ez így tovább” – mondta Grosjean a csapatának, miután megtudta, hogy a 22. rajthelyről indulhat csak a szombati versenyen.