csütörtök, március 28, 2024

Ferrucci ugorhat be Newgarden helyére, ha nem tud indulni

A Team Penske bejelentette, hogy Santino Ferrucci lesz Josef Newgarden helyettesítője ha utóbbi nem tud indulni Indianapolisban.

Az iowai második futamot dominánsan vezető Newgarden valószínűleg a felfüggesztés eltörése miatt csúnyán a falba csapódott.

Bár a pályakorházból kiengedték, az interjúk után azonban még a helyszínen elájult, így Des Moines-ba, Iowa állam fővárosába vitték további kivizsgálásra.

A 2017-es és 2019-es IndyCar bajnokot ma reggel hazaengedték, hogy hazatérjen otthonába. Az IndyCar Series protokollja szerint azonban Newgarden állapotát csütörtökön újra megvizsgálja az IndyCar Medical Team, hogy eldöntsék, állapota engedi-e majd indulását az Indy Road versenypályán.

Amennyiben Newgarden nem kap engedélyt a versenyzésre, Ferrucci ül majd a 2-es PPG Team Penske-Chevrolet volánja mögé – írja a Motorsport.com.

Ferrucci eddig 43-szor indult IndyCar versenyen, ebből négyszer az IMS építetett pályán, ahol két top 10-es helyezést ért el. Karrierje legjobb IndyCar-eredménye a negyedik helyezés, a legjobb eredménye épített/utcai pályán pedig a hatodik helyezés, amikor a Rahal Letterman Lanigan Racing-Honda színeiben versenyzett.

Amennyiben Ferrucci versenyez hétvégén a Penske színeiben, akkor idén már a negyedik (!!!) csapatban indulna. Texasban a sérült Jack Harvey-t helyettesítette, az Indy 500-on a Dreyer & Reinbold színeiben ment, Detroitban pedig a szintén sérült Callum Ilott helyett ugrott be.

Ha ezen a hétvégén nem indulna, az komolyan rontaná Josef Newgarden bajnoki esélyeit. Annak ellenére, hogy idén négy futamot nyert (kettőnél több győzelmet senki más nem szerzett), a pontversenyben a harmadik helyen áll, 34 ponttal lemaradva a Chip Ganassi Racing Indy 500-győztese, Marcus Ericsson mögött, de mindössze 10 ponttal megelőzve a hatodik helyen álló Alex Palout (szintén Ganassi), akivel hiába küzdött a 2021-es bajnoki címért.

Egy kihagyott verseny tehát azt jelentené, hogy Newgarden valószínűleg a hatodik helyre csúszna vissza a pontversenyben, és akkor már csak négy fordulója lenne arra, hogy öt versenyzőt megelőzzön, és bajnok legyen.