csütörtök, április 25, 2024

Danica Patrick első futamgyőzelmét szerezte ezen a napon, 2008-ban

2008. április 20-án Danica Patrick nyerte meg az Indy Japan 300 autóversenyt, ezzel ő lett az első nő, aki IndyCar versenyt nyert.

A rajtnál Marco Andretti a hideg gumik miatt elvesztette az irányítást az első kanyarban, és kiesett a versenyből. Eközben Hélio Castroneves átvette a vezetést, és az első 92 kört vezette.

A 48. körben Carpenter és Danica Patrick kiállt a boxba, de pillanatokkal később sárga zászlót lengettek, amikor Hideki Mutoh balesetet szenvedett. A boxutcát lezárták, és a maradék élmezőnynek várnia kellett a boxkiállásokra. Miután a mezőny megkeveredett, Castroneves továbbra is megőrizte vezető helyét.

A 142. körben Roger Yasukawa fékhiba miatt megállt a pályán, és az ezt követő sárga zászlós szakasz izgalmas befejezést hozott az üzemanyag-stratégia miatt.

Az első hét helyezett mind együtt állt ki a boxba, és Dixon ismét az élre állt. A 148. körben Castroneves, Patrick és Carpenter mind visszatért a boxba, hogy tele töltsék a tankjaikat, abban a reményben, hogy egy utolsó boxkiállás nélkül végig tudják csinálni a versenyt.

A 149. körben történt újraindítás után Patrick az üzemanyag-takarékossági stratégia jegyében visszaesett, hogy a verseny végéig már ne kelljen a boxba állnia.

Mivel a versenyen nem volt több sárga zászló, az utolsó 10 körben sorra álltak ki Patrick elől a riválisok, mivel elfogyott az üzemanyagjuk.

Castroneves kevesebb mint 5 körrel a vége előtt megörökölte a vezetést, Danica Patrick pedig a második helyen haladt. A négyszeres Indy 500 győztes lassított a tempóján, hogy spóroljon az üzemanyaggal, és Patrick így 2 körrel a vége előtt átvette a vezetést.

Patricknak kibírta az üzemanyag, és ezzel ő lett az első nő, aki futamot nyert a legmagasabb szintű amerikai nyílt karosszériás autóversenyzés történetében.

Ez már kijárt nekünk. Végre…” – nyilatkozta a könnyeivel küszködő Patrick a verseny után. „Nem mondanám, hogy nehéz volt. Az autó gyors volt még akkor is, amikor spórolnom kellett. Végre!