Bourdais volt a leggyorsabb az utolsó szabadedzésen

Sébastien Bourdais autózta a leggyorsabb időt a Daytona 24 legutolsó szabadedzésén.

A Daytona 24 rajtja előtti utolsó edzésen az IMSA csapatai elég jó körülmények között körözhettek, csak időnként jelent meg némi köd. Így elég reprezentatív időket autózhattak a csapatok.

DPi

A leggyorsabb Sébastien Bourdais volt a Cadillac Racing 01-es számú versenyautójával, 1.34,732 perces körrel. Őt követte Loic Duval az 5-ös számú JDC-Miller MotorSports Cadillacben (+0,363 mp) és Jose Maria Lopez a 48-as számú Ally Cadillacben (+0,503 mp). Minden Cadillac megelőzte az Acurákat, ami a múlt hétvégi Roarhoz képest érdekes fordulat.

LMP

Az LMP2-es mezőny élén a United Autosports végzett a 22-es számú ORECA-val versenyző Phil Hanson jóvoltából, aki 1.37,639 perces kört futott. Rasmus Lindh volt a leggyorsabb az LMP3-as kategóriában, aki 1:44.015 perces köridőt futott az Andretti Autosport 36-os számú Ligier-jével, amely poleból indul majd kategórián belül.

GTD Pro

A GTD Pro pole pozíciót elfoglaló 63-as rajtszámú TR3 Racing a már-már megszokott helyén autózott, Mirko Bortolotti 1m46.085s körrel alig maradt le a 45-ös időről. Őt Julien Andlauer követte a WeatherTech Racing 79-es Porschéjával 0,249 másodperces hátránnyal. A Lexus a legjobb három közé került Jack Hawksworth által a 14-es számú VasserSullivan géppel, 0,287 másodperccel lemaradva Bortolottitól.

Alex Riberas a 23-as rajtszámú Heart of Racing Aston Martin GT3-al, 10 perccel az edzés vége előtt elektronikai problémák miatt félreállt.

GTD

Jan Heylen, aki a Roar első napján a GTD leggyorsabb embere volt, ismét tempóra lelt a 16-os Wright Motorsports Porschéval. Az 1.46,399 perces körével a negyedik legjobb időt futotta a GTD autók között (beleértve a GTD Pro időket is) és ezzel első lett kategórián belül. Raffaele Marciello lett a második a 75-ös rajtszámú Sun Energy 1 Mercedes-AMG-vel, amely végig az élmezőny közelében volt és mindössze 0,286 másodperccel maradt el Heylen mögött. Michael de Quesada lett a harmadik az Alegra Motorsports Mercedes-AMG-vel, 1.46,856-os időt futott.