péntek, március 29, 2024

A Daytonai 24 órás címvédője nyerte a Roar hétvége nyitóedzését

A Wayne Taylor Racing nyerte erősen kezdte címvédését, ugyanis megnyerték a Roar első napján rendezett tesztelést.

A Rolex 24 előtti Roar nyitóedzésén a WTR 10-es számú Acura DPi versenyautója futotta a leggyorsabb kört (1:35.309) Ricky Taylorral a volán mögött.

A háromnapos Roar-hétvégén alakul ki a mezőny a Rolex 24 60. futamára, az IMSA WeatherTech SportsCar Championship szezonnyitójára.

Filipe Albuquerque és az új endurance-pilóta, Will Stevens is tett még köröket, míg a 2016-os Indy 500-győztes Alexander Rossi, aki részese volt a tavalyi daytonai győzelemnek, még nem ült a volán mögé – írja az NBC Sports.

A Meyer Shank Racing 60-as számú Acurája lett a második leggyorsabb, 1:35.602-es körrel, amelyet Oliver Jarvis teljesített.

Sebastien Bourdais, aki a Chip Ganassi Racing 01-es számú Cadillacjét hozta be a harmadik helyre (1:35.942) csapattársa, Kevin Magnussen előtt.

Az Action Express Racing 48-as rajtszámú Ally Cadillacje, amely a tavalyi Rolex 24-en a Wayne Taylor Racing mögött a második helyen végzett, az ötödik lett.

Kamui Kobayashi 1:36,171-es kört autózótt. A csapat tagja a NASCAR Cup Series hétszeres bajnoka, Jimmie Johnson, aki kilencedik alkalommal próbálkozik megnyerni a Daytonai 24 órást.

A többi osztályban a Racing Team Nederland 29-es számú ORECA (LMP2), a Performance Tech Motorsports 38-as számú autója (LMP3), a TR3 Racing 63-as számú Lamborghini Huracan GT3 (GTD Pro) és a Wright Motorsports 16-os számú Porsche 911 GT3R (GTD) volt a leggyorsabb.

A Roar tesztelés ma, és holnap folytatódik tovább, majd vasárnap érkezik a 100 perces kvalifikációs verseny.