szombat, április 27, 2024

Káosz Portlandben, hosszabbításos befutó Gatewayen

Tegnap rendezték a NASCAR Truck Series és a NASCAR Xfinity Series versenyeit. Előbbi Gatewayen utóbbit Portlandben tartották.

NASCAR Xfinity Series

A zöld zászlótól a kockás zászlóig, esőben, szárazon és ismét esőben – egyszóval akciódús volt a NASCAR Xfinity Series portlandi versenye..

AJ Allmendinger szó szerint az utolsó rajtkockából indult, hogy megszerezze a győzelmet – miután a verseny előtt „mindent kicseréltek az autóban, kivéve a motort”.

A Kaulig Racing 16-os számú Chevrolet-je a verseny 75 köréből mindössze hatot vezetett, és 2,879 másodperccel előzte meg Myatt Snidert, így a népszerű veterán megszerezte második Xfinity Series győzelmét 2022-ben; a másik győzelmét is egy épített pályán, a Circuit of the Americas-on aratta.

Talán ez volt életem egyik legőrültebb győzelme” – mondta mosolyogva a 12-szeres Xfinity Series-győztes Allmendinger.

A káoszos portlandi verseny összefoglalója

NASCAR Xfinity Series végeredmény

Truck Series

A pole-ból induló Corey Heim a 18. körben elvesztette a vezetést a szombati NASCAR Truck Series versenyen a World Wide Technology Raceway at Gateway-en.

Csak a hosszabbítás első körében szerezte vissza, amikor az akkor élen álló Christian Eckes nem talált jó tapadást az újrarajtnál és emiatt elvesztette az első helyét.

Ez elég volt Heimnek ahhoz, hogy megszerezze szezonbéli második NASCAR Camping World Truck Series győzelmét a Kyle Busch Motorsports 51-es rajtszámú Toyotájával.

Nem tudom elhinni, hogy ilyen jól sikerült az utolsó két kör, és az alsó íven el tudtam menni” – mondta Heim, aki pályafutása második győzelmét szerezte 12. versenyén.

Nagyszerű lökést adott csapattársam, Chandler Smith, úgyhogy köszönöm neki.