szombat, április 27, 2024

William Byron további 3 évig marad a Hendrick Motorsports-nál

William Byron további három évig marad a Hendrick Motorsportnál, jelentette be a csapat. Így legalább 2025-ig ő vezeti majd a 24-es autót.

Byron és a Hendrick Motorsport hétfőn megállapodott és véglegesítette a szerződéshosszabbítást. A hírt csütörtökön tették hivatalossá. Byron és a szervezet jelenlegi szerződése a 2022-es év végén járt volna le.

Nagyon hálás vagyok, hogy továbbra is Mr. Hendricknek, Jeffnek (Gordon, alelnök – szerk.) és a Hendrick Motorsportnak versenyezhetek” – mondta Byron.

„Amióta csatlakoztam a szervezethez, minden egyes lépésemben támogatták a fejlődési folyamatomat, beleértve a Cup Seriesbe vezető utamat is.

Izgatottan várom, hogy folytassam a futamgyőzelmek és a rájátszásbeli sikerek hajszolását. Együtt egy olyan 24-es csapatot építettünk, amelyről tudom, hogy bajnoki címekért fog küzdeni.

Az idei szezonban William Byron egyike annak a két versenyzőnek – Ross Chastain mellett -, aki már többszörös futamgyőztes. A 24 éves versenyző Atlantában és Martinsville-ben nyert.

A jelenlegi tabellán pedig a harmadik helyen áll, 65 pontra az éllovas csapattársa, Chase Elliott mögött.

William Byron a legendás 24 autóban
William Byron a legendás 24-es autóban Fotó: Jared C. Tilton/Getty Images

A Hendrick Motorsports-nál Byron és Chase Elliott (9-es rajtszám) mellett Alex Bowman (48-as rajtszám) és Kyle Larson (5-ös rajtszám) is nyert már idén futamot. A 24 éves versenyző a csapat legfiatalabb tagja.

William egy óriási versenyző és egy igazán kivételes fiatalember” – mondta Rick Hendrick csapattulajdonos. „Amennyire lenyűgözött a versenyautóban mutatott teljesítménye, még jobban csodálom a jellemét és az érettségét.

William elképesztő karriert futhat be, és úgy gondolom, hogy még csak most kezdte el karcolni a benne rejlő lehetőségek felszínét. Szerencsések vagyunk, hogy az istállónkban versenyez.

Byron első top 10-es helyezését a 2018-as újonc szezonjában érte el, első top 5-ös helyezését a második, 2019-es idénye során szerezte meg, és 2020-ban, augusztus 29-én a Daytonában szerezte meg az első győzelmét.

A Hendrick Motorsports fiatal tehetsége 155 indulása során 4 NASCAR Cup Series győzelmet szerzett eddig.