péntek, március 29, 2024

VIDEÓ: Éjszakázás és Roncsderbi Daytonában, 10 ép autó ért célba a 38-ból

Jeremy Clements napra pontosan öt évvel első NASCAR Xfinity győzelme után szerezte meg újabb győzelmét, ezúttal a daytonai éjszakában.

Ha átnéznénk a NASCAR három legjobb sorozatának történelemkönyvét, nehezen találnánk még egy olyan futamot, amelynek a végeredményei olyan abnormálisnak tűntek, mint szombat hajnalban, a Daytona International Speedwayen futott versenyé.

A futam több órás késéssel vette kezdetét, méghozzá helyi idő szerint 22:51-kor, ami azt jelenti, hogy magyar idő szerint 04:51-kor. A versenynek hajnali 1:27-kor lett vége, tehát a korán kelők magyar nézők a futam végén kényelmesen, kávézás közben meg is nézhették.

Egyértelműen a végletekig kiélezett versenyen Jeremy Clements tudott hazaérni pályafutása második győzelmével a NASCAR Xfinity Series-ben, miután az élen álló Austin Hill és AJ Allmendinger balszerencséje miatt megörökölte a vezetést.

Timmy Hill lett a második, aki az MBM Motorsports 13-as rajtszámú autóját vezetve karrierje legjobb eredményét érte el a péntek-szombati versenyen, AJ Allmendinger pedig a harmadik helyen ért célba.

Allmendinger brutálisan nem óvatoskodott a verseny utáni interjújában.

„Csak örülök, hogy élve kijutottam innen” – nyilatkozta Allmendinger bosszúsan a futam után. „Kiba***ttul utálom az ilyen típusú versenyzést. Szóval, bármikor, amikor úgy tudok hazamenni, hogy érzem a lábam és a karom, és rendben vagyok, és egy top 5-ös helyezést érhetek el, az nekem megfelel.”

Allmendinger ezután a baleset után lett negyedik…

Brandon Brown a futam végén több balesetbe keveredve a negyedik helyen ért célba, míg Sage Karam az Alpha Prime Racing történetének első top 5-ös és top 10-es helyezését tudta megszerezni az ötödik helyen.

Ryan Vargas, Ty Gibbs, Alex Labbe, JJ Yeley és Kyle Sieg egészítette ki az egészen elképesztő top10-et.

Noah Gragson, aki 52 kört vezetett a versenyen, a 22. helyen végzett, miután a NASCAR Overtime-ban hatalmas balesetet szenvedett, amikor az autója megfordult a mezőny előtt, és számos másikat is beszedett.

A 118 körös versenyen összesen 10 sárga zászló volt, köztük több nagy balesettel, amely végül jelentős károkat okozott. Célba végül mindössze 20 autó ért, és ebből kb. csak 10 autó volt használható állapotban.

Sheldon Creed, Joe Graf Jr. erős csattanása

A „big one”

Szerencsére minden versenyző épen megúszta a baleseteket.

Már csak három futam van hátra a NASCAR Xfinity Series 2022-es rájátszásáig, Jeremy Clements győzelme azonban eléggé megkavarta a dolgokat, és biztosította számára a helyet a sorozat hét futamból álló rájátszásában.

A playoff utolsó helyéért Landon Cassill előnye 12 pont Ryan Sieggel szemben, mivel a csata reálisan két autóból Daniel Hemric (+33), Landon Cassill (+12), Ryan Sieg (-12) és Sheldon Creed (-55) csatájává bővült.