csütörtök, március 28, 2024

Indyben randevúzik a NASCAR és az IndyCar – ÉLŐ közvetítések

Bomba hétvégére készülnek Indianapolisban, hiszen a NASCAR és az IndyCar mezőnye is az IMS épített pályájára látogat.

NASCAR

Öt fordulóval a rájátszás vége előtt élesedik a küzdelem a NASCAR Cup Seriesben. Jelen pillanatban 14 versenyző rendelkezik győzelemmel, az ő playoffba való jutásuk egyelőre biztosnak tűnik.

Akinek viszont izgulnia kell, az Ryan Blaney, Martin Truex Jr. és Kevin Harvick. Idén egyikőjük sem tudott kiemelkedőt nyújtani épített pályán, miközben olyan versenyzők, mint Michael McDowell és Chris Buescher végig a tűz közelében voltak.

Pocono után azt is érdemes lesz látni, hogy mi lesz az utózöngéje Denny Hamlin és Kyle Busch kizárásának.

A verseny tavaly káoszba fulladt, melyből AJ Allmendinger jött ki a legjobban, így ő címvédő.

IndyCar

Az IndyCar paddockja is hangos, azonban leginkább attól, hogy a Chip Ganassi Racing beperelte saját versenyzőjét, Álex Palout.

A spanyol versenyző élő Ganassis szerződése ellenére aláírt a McLarenhez, melyet a jelenlegi csapata a bíróságon szeretne tisztázni.

Idén már másodszor érkezik erre a helyszínre a mezőny, hiszen az Indy 500-at megelőzően májusban már tartottak itt egy fordulót, amelyet akkor – a nagy esőben – Colton Herta nyert meg.

TELJES PROGRAM (KÖZVETÍTÉSEK)

Július 29., péntek

15:30 — IndyCar Edzés (Indianapolis Motor Speedway) (IndyCar LIVE! – INGYENES)
16:35 — NASCAR Truck Series Edzés (Indianapolis Raceway Park)
19:00 — IndyCar IDŐMÉRŐ (Indianapolis Motor Speedway) (IndyCar LIVE! – INGYENES)
21:00 — NASCAR Xfinity Edzés (Indianapolis Motor Speedway)
21:35 — NASCAR Xfinity IDŐMÉRŐ (Indianapolis Motor Speedway)
22:30 — NASCAR Truck Series IDŐMÉRŐ (Indianapolis Raceway Park)
03:00 — NASCAR Truck Series VERSENY (Indianapolis Raceway Park)

Július 30., szombat

14:15 — IndyCar Warm-Up (Indianapolis Motor Speedway) (IndyCar LIVE! – INGYENES)
15:35 — NASCAR Cup Edzés (Indianapolis Motor Speedway)
16:35 — NASCAR Cup IDŐMÉRŐ (Indianapolis Motor Speedway)
18:30 — IndyCar VERSENY (85 kör) (Indianapolis Motor Speedway) (ARENA4+)
21:30 — NASCAR Xfinity VERSENY (62 kör) (Indianapolis Motor Speedway)

Július 31., vasárnap

20:30 — NASCAR Cup VERSENY (82 kör) (Indianapolis Motor Speedway) (ARENA4 TV, ARENA4+)