szombat, április 27, 2024

Bowman újra nyerne Doverben

A tavalyi doveri futam a lehető legjobban sikerült a Hendrick Motorsports-nak. Bowman győzni tudott és az első négy helyen a Hendrick pilótái végeztek.

Kyle Larson 263 kört vezetett a 2021-es versenyen és így lett második, Chase Elliott a harmadik, William Byron pedig a negyedik helyen futott be. A Hendrick Motorsports 267. NASCAR-futamgyőzelmét aratta itt, a vasárnapi futam előtt pedig már a rekordot jelentő 284. első helyet is magukénak tudhatják.

Az a bravúr, hogy egy csapat összes autója az első négy helyen végez, eddig mindössze két másik gárdának sikerült. A Peter DePaolo Racing 1956-ban és 1957-ben North Wilkesboro-ban tudta végrehajtani ezt a bravúrt, míg a Roush Fenway Racing 2005-ben vitte véghez ugyanezt a Homestead-Miami Speedway-en.

Határozottan örültem, hogy dicsekedhettem azzal, hogy végül ennek az élén állhattam” – mondta Bowman.

Egy évvel később úgy állunk, hogy a Hendrick Motorsports talán senkit sem lepne meg, ha ismét az első négy helyet csípné el.

A Hendrickesek az első tíz futamból négyet megnyertek, amihez Bowman egyet tett hozzá a Las Vegas Motor Speedway-en aratott diadalával, ami mellett hatszor végzett a legjobb tíz között.

Az ember mindig többet akar, de mindent meg kell tennünk azért, hogy ezt az állandóságot a nyárra is megőrizzük.” – mondta Bowman. „Azt hiszem, eddig jó munkát végeztünk. Csak folytatnunk kell tovább.

Doverben mindig favorit a csapat

Nem számít, hogy milyen autóval mentek az évek során, a Hendrick általában okkal a fogadóirodák esélyese Doverben. Nagyrészt Jimmie Johnson 11 elsőségének köszönhetően a Hendrick Motorsports összesen 21 győzelmet szerzett itt. A NASCAR Dicsőségek Csaronokának oszlopos tagja, és a Hendrick jelenlegi vezetője, Jeff Gordon is ötször nyert a csapat színeiben a Monster Mile-on.