vasárnap, április 28, 2024

Miért nem indul az IndyCar női csapata az Indy 500-on?

A Paretta Autosport fontos programot tervez Simona de Silvestroval idén, az Indy 500 azonban nem tartozik a versenyeik közé.

A helyszín ugyanaz volt, mint tavaly, és a főszereplők közül is sokan ugyanazok voltak, mint egy évvel ezelőtt, de a kedd délutáni Paretta Autosport bejelentés az Indianapolis Motor Speedway-en nem volt ugyanolyan mértékű.

A veterán autóipari vezető Beth Paretta tulajdonában lévő IndyCar-csapat, amely tavaly május hónap kedvence volt, idén nem vesz részt az Indy 500 106. futamán.

Az online találgatások nem voltak igazak” – mondta Paretta.

Nagyjából tavaly augusztus 1. óta dolgozom ezen a projekten. Mindig is az volt a célom, hogy 500 mellett más versenyeken is induljunk. Ha az 500-on indulunk, mindig is úgy volt a cél, hogy ne csak az 500-on legyünk ott.

Aztán, amikor Eddel (az új partnerrel, Ed Carpenterrel – a szerk.) beszélgettünk, és tudtuk, hogy hol vannak a korlátaink.

Tudtuk, hogy van némi kihívás azzal kapcsolatban, hogy hány ember és hány autó áll rendelkezésre. Így aztán azt gondoltuk, hogy nézzünk meg egy alternatív megoldást.

Mivel Carpenter azt tervezte, hogy már három autóval indul az idei Indy 500-on, Paretta azt mondta, hogy saját csapata számára bölcsebb volt lemondani Indyről, és a többi versenyre koncentrálni.

Ez egy közös döntés volt, és két dolog játszott benne szerepet: ez egy okos versenyzői döntés és egy okos üzleti döntés. És mindkettőt egyformán mérlegeljük, különösen, ha Ed vagy az én székemben ülünk.

Paretta azonban hozzátette: „Az elmúlt két hónapban megkerestek az emberek, hogy gondoljam át az 500-as indulást.

De nem voltam hajlandó lemondani az épített, és az utcai pályás versenyeinkről, amiket már beterveztünk.

Számomra ez, amit teszünk, a csapatom számára a növekedés, új helyekre juttatjuk el a női versenyzőinket, új helyekre juttatjuk el Simonát. És ha az a szándékunk, hogy egy teljes munkaidős csapat legyünk, akkor ez egy jobb befektetés számunkra.