csütörtök, április 25, 2024

Megjött a kedve az IndyCar csapattulajdonosnak az oválokhoz

Ed Carpenter a Twitteren jelentette be, hogy idén is versenyezni fog az IndyCar Series-ben.

Carpenter a saját, 33-as rajtszámú autóját vezeti majd idén. A csapattulajdonos az összes ovál versenyen rajthoz áll, beleértve az Indianapolis Motor Speedway-en megrendezésre kerülő Indy 500-at is.

Carpenter három pole pozícióval büszkélkedhet az Indy 500-akat tekintve, legjobb helyezését pedig 2018-ban érte el a legendás versenyen, ahol másodikként intették le.

Texas-ban láthatjuk először

Március 20-án kezdi meg szereplését Ed Carpenter, amikor az IndyCar arra a Texas Motor Speedwayre látogat, melyet 2014-ben sikerült megnyernie.

Pályafutása során eddig három győzelmet és kilenc dobogós helyezést tudhat magáénak az Illinois államban született pilóta. Csapatával az Ed Carpenter Racinggel két autót is indít a teljes IndyCar szezonban. Conor Daly és Rinus VeeKay versenyeznek az alakulatnál, előbbi a 20., utóbbi pedig a 6. helyen végzett a St. Petersburg-ben rendezett szezonnyitón, ahol Scott McLaughlin megszerezte első győzelmét a sorozatban.