McLaren teszt után pole Torontóban, micsoda hete van Hertának!

Izgalmas csatán van túl az IndyCar mezőnye, melyet a torontói közönség 2 éves kihagyás után meg is érdemelt. Herta a pole-ban.

A Honda Indy Toronto futamán a pole-ért folytatott küzdelem intenzív volt, hiszen a generációk csatája során Colton Herta és Scott Dixon az utolsó körben egy olyan show-t rendezett, amelynek a végén kevesebb mint 1 tized választotta el egymástól a két versenyzőt.

Herta a 11 kanyaros utcai pályán egy figyelemre méltó, 59.2698-as körrel szakította át a célvonalat, majd várta, hogy riválisa, Scott Dixon milyen időt tud futni. A Chip Ganassi Racing 9-es számú Hondája végül 59.3592-es időt futott.

Ez egy intenzív időmérő volt” – mondta Herta. „Egészen a végéig nem igazán találtuk meg azt az időt amit akartunk. Boldog vagyok. Mindent összeraktunk. Az autó csodálatos, a csapat csodálatos. Köszönjük a Hondának.

Josef Newgarden szerezte meg a harmadik helyet, mellőle, a 2. sorból majd Alexander Rossi rajtolhat majd. Newgarden teljesítménye azért is volt lenyűgöző, mert ki kellett hagynia a második edzést, hiszen motort cseréltek az autójában.

David Malukas szenzációs teljesítményt nyújtva ötödik lett, megelőzve a Mid-Ohio-i győztest, Scott McLaughlint.

A Colton Herta győzelmével záruló időmérőt kétszer is meg kellett szakítani piros zászlóval. Először Álex Palou Ganassija adta meg magát, majd Kyle Kirkwood eszeveszett tempója eredményeként a falban kötött ki.

Ez persze nem csak rá volt hatással, hiszen a mögötte érkező versenyzők sem tudták befejezni a körüket, így Will Power már megint nem jutott tovább a következő körbe, és végül a 16. helyről kell majd rajtolnia.

Csalódást keltő időmérőt futott még Pato O’Ward is, aki a 15. lett.

A hét eleji McLaren tesztje után tehát Colton Herta karrierje 9. pole pozícióját követően a legjobb pozícióból várhatja majd a torontói verseny 21:30-kor kezdődő futamát, vasárnap.