péntek, április 26, 2024

Truex 4 éve először pole-ban, övé az első hely New Hampshire-ben

Négy év után először, és a Joe Gibbs Racing versenyzőjeként először Martin Truex Jr. indul a pole pozícióból a NASCAR Cup Series versenyén.

Truex tette meg a leggyorsabb kört a szombat délutáni kvalifikáción a New Hampshire Motor Speedwayen. Ez pályafutása 20. pole pozíciója, és a második New Hampshire-ben, de a sorozat korábbi bajnoka utoljára 2018 júliusában, a Kentucky Speedwayen állt pole pozícióban.

Majd meglátjuk, hogyan alakul a verseny” – mondta Truex. „Szimplán büszke vagyok mindenkire a csapatban; hullámzó évünk volt, és karmoltunk, kapartunk és küzdöttünk.

Büszke vagyok Jamesre (Small, Crew Chief) és mindenkire. Ez a pálya mindig is különleges volt számomra, és természetesen nem számítottunk arra, hogy ilyen sebessége lesz az autónknak.

Truex még soha nem nyert New Hampshire-ben. Legjobb helyezése a pályán a harmadik hely, de 28 indulás során 744 kört vezetett már itt.

Truex mellől az első sorból Chase Elliott indulhat majd. A top 10-be még Kurt Busch, Bubba Wallace, Christopher Bell, William Byron, a tavalyi futam győztese, Aric Almirola, Kyle Larson, Brad Keselowski és Kevin Harvick került be.

Harvick nem teljesítette a kvalifikációs körét az időmérő utolsó szegmensében, mivel megcsúszott a 2-es kanyar kijáratán.

A szombati nap tiszta volt New Hampshire-ben a Cup Series számára, sem az edzéseken, sem a kvalifikáción nem történt incidens.