back to top
péntek, május 3, 2024

Johnson az év újonca, Ericsson 3 milliót kaszált az Indy 500-on

Marcus Ericsson Indy 500-as győzelme 3,1 millió dollárt hozott neki a verseny rekordösszegű, 16 000 200 millió dolláros összdíjazásából.

Ericsson a Chip Ganassi Racing-Hondával lett az első, őt Pato O’Ward Arrow McLaren SP-Chevrolet-je, Tony Kanaan (szintén Ganassi) és Felix Rosenqvist követte a második AMSP-vel.

Erőfeszítéseiért Ericsson az Indy 500 106 éves történetének eddigi legnagyobb győztesnek járó összegét kapta a nyereményalapból. Összehasonlításképpen, 2022 előtt a legnagyobb Indy 500-as nyeremény a 2008-as Indy 500-as versenyen elért 14,4 millió dollár volt.

Idén a versenyzők átlagos nyereménye 485 000 dollár volt.

Az Indy 500 a világ legnagyobb versenye, és ezek a versenyzők mindent kockára tesznek azért, hogy megihassák a győztesnek járó tejet és megcsókolhatják a híres téglasort” – mondta Roger Penske, az Indianapolis Motor Speedway és az IndyCar tulajdonosa.

Az idei rekordot jelentő nyereményösszeg tükrözi fáradhatatlan törekvésüket a történelemre és azt a világszínvonalú tehetséget, amelyet minden egyes körükön megmutatnak.

Újabb jelentős mérföldkő ez a május hónap, hiszen az Indianapolis Motor Speedway három év után először nyitotta meg korlátozások nélkül kapuit a rajongók előtt.

A vasárnapi, Ericsson által megnyert futamon több mint 325 000 néző vett részt a helyszínen, ezzel ez volt a legnagyobb látogatottságú egynapos sportesemény a világon a COVID-19 járvány 2020. márciusi kezdete óta.

A második helyezett Pato O’Ward, az Arrow McLaren SP versenyzője 1 millió dollárt vihetett haza, ami közel egy évtizede a legnagyobb nyereményt jelentette a második helyezett számára.

Johnson az év újonca az Indy 500-on

Annak ellenére, hogy az utolsó körökben kiesett, a NASCAR Cup Series hétszeres bajnoka, Jimmie Johnson érdemelte ki az Indy 500 Év újonca címet, amelyet nem feltétlenül a legmagasabb helyezést elért újonc kap, hanem a versenyzés vezető személyiségei és a média tagjai szavaznak meg.

Az 50 000 dolláros bónusz, amelyet Johnson az Indy RotY-ként kap, azt jelenti, hogy összesen 207 900 dollárt nyert annak ellenére, hogy csak a 28. helyen végzett.

Az Indy 500 nyereményalapja az Indianapolis Motor Speedway és az NTT IndyCar Series díjaiból, valamint egyéb kijelölt és különdíjakból áll.

A díjakat minden évben a Victory Celebration-ön adják át, amelyet idén hétfő este tartottak az Indianapolis belvárosában található JW Marriottban.