szombat, április 27, 2024

Indy Lights tehetséggel erősít A.J. Foyt csapata

Az A.J. Foyt Racing csapata az Indy Lights futamgyőztes Benjamin Pedersent igazolja le az Andrettihez távozó Kyle Kirkwood helyére.

Az Indy Lights sorozat az utolsó lépcsőfok a Road to Indy ranglétráján – alatta a USF Juniors, a USF2000, és az Indy Pro 2000 szerepel – és az itt jól teljesítő versenyzők általában esélyt kapnak az IndyCarban is.

Csak néhány nevet említve, Pato O’Ward, Josef Newgarden, és Scott Dixon is ebből a szériából került fel a „királykategóriába”.

A 23 éves Pedersen, aki Portlandben a pole pozícióból győzött, és ezzel az Indy Lights bajnokság ötödik helyére került, hét évnyi junior versenyzés után érkezik az IndyCarba.

Az elmúlt két szezonban a Global Racing Group with HMD Motorsports Lights nevű versenyautójával 11 dobogós helyezést szerzett.

Pedersen a 2022-es évad nagy részét a Foyt csapat körül töltötte, hogy az IndyCar-edzések során tanuljon, és felkészüljön a régóta várt átigazolásra a Chevy-motoros alakulathoz.

Nagyon várom, hogy elkezdődjön a munka” – mondta Pedersen, aki többéves szerződést írt alá. „Sok időt töltöttem az idei szezonban az A.J. Foyt Racinggel, hogy megtanuljam az IndyCar versenyzés minden csínját-bínját, és nagyon jó volt ezt az Indy Lights-szezonommal együtt csinálni.

Az IndyCar volt a célom, amikor 2016-ban elkezdtem a junior kategóriákban indulni.

Csapattársához hasonlóan Pedersen autószámát is csak később jelentik be. Mivel a Foyt-program jelentős lépéseket szeretne tenni a versenyképesség terén, úgy vélik, hogy Pedersen édesapja, Christian, a Microsoft sikeres vezetője, jelentős üzleti és menedzsment szaktudásával segítheti a munkát.