szombat, április 27, 2024

Hivatalos! Rossi a McLarennél folytatja pályafutását

Az Arrow McLaren SP hivatalosan is bejelentette, hogy Alexander Rossi náluk folytatja 2023-tól a pályafutását.

A 2016-os Indy 500 győztese a jelenlegi szezon szeptemberi befejezését követően csatlakozik a Chevy-motoros csapathoz.

Rossi az Andretti Autosportnál szerzett hétéves NTT IndyCar Series tapasztalatát hozza a Pato O’Warddal és egy még megerősítésre váró pilótával feljövőben lévő csapat harmadik nevezéséhez.

Először is szeretnék köszönetet mondani mindenkinek az Andretti Autosportnál a hihetetlen hét évért” – mondta Rossi. „Nagyszerű volt egy ilyen fantasztikus csapattal versenyezni, és megtiszteltetés volt az Andretti névért és Michaelért ilyen sokáig versenyezni.

Eljött az ideje egy új kihívásnak, egy olyan csapatnál, amely egyre jobban fejlődik a sportban. Alig várom, hogy hozzájáruljak az Arrow McLaren SP fejlődéséhez, és segítsek nekik a csúcsra jutni.

Látom, hogy ez a csapat mennyire elkötelezett egymás irántam, és irántam is, így alig várom, hogy elkezdhessem a munkát. Itt az ideje, hogy a motorsport egyik másik legnagyobb nevénél versenyezzek: A McLarennél.

Az Indy 500-as győzelmével és hét IndyCar-győzelmével Rossi a legsikeresebb teljes munkaidős versenyző, aki az AMSP-hez csatlakozott a 2001-ben Sam Schmidt Motorsports néven megalakult csapat indulása óta.

Ahogy előre tekintünk 2023-ra, olyan versenyzőt kerestünk, aki remekül illeszkedik a csapatba, és tapasztalataival tudja segíteni a csapatunk fejlődését” – mondta Taylor Kiel csapatelnök.

Alex olyan versenyző, aki tudja, mi kell a sikerhez ebben a sportban, és erősíteni fogja tehetséges versenyzői felállásunkat.

Ugyanazzal a győztes gondolkodásmóddal rendelkezik, mint amit minden nap látok az Arrow McLaren SP-nél, és úgy gondolom, hogy az elkövetkező években sok sikert fogunk együtt elérni.

Zak Brown is boldog

O’Warddal és Felix Rosenqvisttel – vagy egy új pilótával kombinálva, ha a svéd nem kap szerződéshosszabbítást – Rossi tökéletes lehetőséget kap arra, hogy új magasságokba repítse az AMSP-t.

Alex egy többszörös futamgyőztes és egy Indy 500 bajnok, aki osztja a győzelmi ambícióinkat” – mondta Zak Brown, a McLaren Racing vezérigazgatója.

Alapvető fontosságú, hogy a megfelelő tehetségeket találjuk meg, az autón belül és kívül egyaránt, hogy csapatként következetesen versenyezhessünk a bajnoki címekért és a futamgyőzelmekért.

Ő olyasvalaki, akire már egy ideje szemet vetettünk, és izgatottan várjuk, hogy mire lesz képes az Arrow McLaren SP színeiben.