kedd, április 23, 2024

Csak saját magát okolhatja Dixon az elbukott győzelemért

Scott Dixon vállalta a felelősséget a boxban történt gyorshajtásért, amely miatt elvesztette második Indy 500-as győzelmére az esélyt.

A Chip Ganassi Racing versenyzője, Scott Dixon lett az Indy 500 történetének legtöbb kört vezető rekordtartója, miután a 133. körben megdöntötte Al Unser Sr. 644 körös csúcsát.

Dixon a harmadik helyen kezdte a napot a listán, és nem sokkal a féltáv előtt előzte meg Ralph dePalma 612-es rekordját.

Dixon pályafutása során ötödik alkalommal indult a pole-ból, de a 21. helyen végzett – annak ellenére, hogy 95 kört vezetett, a büntetése miatt, amely a nap utolsó tervezett kiállásánál gyűjtött össze, 25 körrel a vége előtt.

Őszintén szólva ez egyszerűen szívfaggató” – mondta Dixon az NBC-nek. „Nagyon közel lehetett a sebességem a határértékhez, amikor bejöttem a boxba.

Sajnos blokkoltam a hátsó kerekeimet, aztán mind a négyet, szóval tudtam, hogy közel lesz, és azt hiszem, egy mérföld per órával léphettem túl a megengedett értéket.

Dixon 2008 óta nem nyert az Indy 500-on, azonban legalább a jövő évig ismét várnia kell majd a következő, második trófeájára.

Az autó egész nap nagyon jó volt, nagyon jó volt a sebességünk, a csapat elképesztő munkát végzett a stratégiával. Én csak elszúrtam.

A Ganassi csapatnak még így is fantasztikus napja volt, hiszen 2012 óta először szereztek győzelmet az Indy 500-on, Marcus Ericsson révén.