Van der Zande és a Ganassi Caddy nyerte a Sebringi 12 órás első edzését

Bár a sebringi betonon már napok óta köröznek az autók, az IMSA premier sportautós szériájának autói még csak ma gurultak pályára.

Ahogyan az várható volt, a Cadillac volt az élen, Renger van der Zande volt a leggyorsabb a  01-es Chip Ganassi Racing Cadillacben, aki a 90 perces edzés utolsó 20 percében 1:46,756 perces köridőt teljesített.

Az Acurák nem teljesítettek jól az edzés nagy részében, hiszen mind a 60-as rajtszámú Meyer Shank Racing with Curb Agajanian AXR-05-ös, mind a 10-es rajtszámú Wayne Taylor Racing autója a ranglista alján volt megtalálható.

A gyakorlás végén azonban az MSR autója nagyot lépett előre, Tom Blomqvist 1:47,514-es ideje másodpercen belülre hozta a legjobb Acurát, és megszerezte neki a második helyet.

A harmadik leggyorsabb időt Earl Bamber érte el a 02-es autóval 1:47,546-os körrel. A 01-es számú autót leszámítva az összes DPi autó 1 perc 47 másodperces kört futott.

Sebring feküdhet a BMW-nek

A BMW kontingens a GTD Pro és GTD kategóriában sokkal jobb tempót diktált mint Daytonában. Nick Yelloly már korán nagyon gyors időt futott a 24-es számú BMW Team RLL M4 GT3-mal (2:00,518) és ezzel meg is szerezte az első helyet.

Augusto Farfus a 25-ös BMW Team RLL M4-essel kevesebb mint két perccel a vége előtt a negyedik helyre ugrott.

Daniel Serra lett a második leggyorsabb a GTD Pro-ban a 62-es rajtszámú Risi Competizione Ferrari 488 GT3-mal, 0,165 másodperccel elmaradva Yelloly legjobb idejétől. Maro Engel ideje, a 97-es számú WeatherTech Mercedes-AMG GT-vel 2:00,907 volt.

A BMW-k a GTD-ben is gyorsak voltak, azonban az edzés végén beelőzte az 1-es és a 96-os M4 GT3-at a Winward Racing 57-es számú Mercedes AMG GT3-a.

Az LMP2-es kategóriában Louis Deletraz 1:49,498-es körrel repített az élre a 8-as számú Tower Motorsport ORECA-t. Juan Pablo Montoya lett a második a 81-es számú DragonSpeed ORECA-val, 0,122 másodperccel lemaradva, Giede van der Garde pedig a harmadik a 29-es számú Racing Team Nederland ORECA-val, 0,269 másodperccel Deletraz idejétől.

Az LMP3-as osztály Sebringi 12 órásának első edzését a CORE Autosport 54-es autója nyerte, megelőzve a Performance Tech 38-as, és a Riley Motorsports 74-es gépét.

A Racer információ alapján az edzést két piros zászló szakította meg; egyszer a pályán megálló, de később saját erőből továbbhaladó 38-as LMP3-as, egyszer pedig a GTD kategória leggyorsabbjának, az 57-es Winward Racing Mercedes-AMG balesete miatt.