csütörtök, március 28, 2024

Kobayashi volt a leggyorsabb a Daytonai 24 órás második szabadedzésén

Kamui Kobayashi érte el a leggyorsabb időt, mielőtt az eső visszatért, és megnehezítette a versenyzők felkészülését.

A japán versenyző 1:35.470-es időt autózott a 48-as rajtszámú Action Express Racing Cadillac DPi-V.R-rel, és 1,494 másodperccel előzte meg csapattársát, Mike Conwayt.

Mindkét idő a DPi edzés első pillanataiban született, mielőtt piros zászlóval leállították az eseményt – írja a SportsCar365.

A Trenton Estep által vezetett 7-es rajtszámú Forty7 Motorsports Duqueine D08 Nissan volt a ludas, mely leállt a pályán.

A folytatásban az eső felerősödött, és a versenyzők többsége így nem tudott javítani köridején már.

Az LMP2-es kategóriát Nico Müller 20-as számú High Class Racing Oreca 07 Gibsonja nyerte, aki 0,125 másodperccel előzte meg Ed Jones 68-as számú G-Drive Racing by APR versenyautóját.

A 81-es számú DragonSpeed LMP2-es versenyautó, amely a csütörtöki nyitóedzésen a leggyorsabb időt érte el, Devlin DeFrancesco 1:37,554-es körével a katagória harmadik helyén végzett.

Felipe Fraga volt a leggyorsabb az LMP3-ban a 74-es rajtszámú Riley Motorsports Ligier JS P320 Nissanjával.

A GTD-ben a Mercedes-AMG GT3 Evók domináltak, az első és a második leggyorsabbak lettek.

Mikael Grenier No. 57-es Winward Mercedese 1:46.577-es idővel lett a leggyorsab a DTM címvédő Maxi Götz előtt.

Jack Hawksworth 14-es rajtszámú Vasser Sullivan Lexus RC F GT3-ja volt a leggyorsabb a GTD Pro versenyzők közül, de az összesített GTD eredményben csak a 14. lett.