szerda, április 24, 2024

Így néz ki a hétvégi program Laguna Seca-ban

Negyedik fordulójához érkezik az IMSA Weathertech Sportscar Championship, méghozzá a legendás Laguna Seca-i pályára.

Hat év óta ez lesz az első alkalom, hogy az IMSA tavasszal versenyez a 11 kanyaros, 2,238 mérföldes országúti pályán, és Daytona óta először az Acura érkezik favoritként a helyszínre.

Tavaly Filipe Albuquerque és Ricky Taylor nyerte a versenyt a Wayne Taylor Racing 10-es rajtszámú autójával, az előtte lévő két évben pedig a – ma már nem létező – Team Penske Acurái uralták a versenyeket.

Miután a Meyer Shank Racing Acura nyerte a Daytona-i 24 órás versenyt, nem termett sok babér a márka autóinak Sebringen és Long Beachen a pályák rázós mivolta miatt.

A Chip Ganassi Racing Cadillacjei dominálták az elmúlt két futamot, Sebringben az Earl Bamber és Alex Lynn által vezetett 02-es számú autó nyert – ők vezetik egyébként a bajnokságot -, míg Long Beachen a Sebastien Bourdais és Renger van der Zande győzött a 01-es testvérautóval.

A GTD Pro-ban az Antonio Garcia és Jordan Taylor által terelgetett 3-as rajtszámú Corvette a Daytonában elszenvedett nehéz rajton túlesve győzött Sebringben, és 30 ponttal vezet Mathieu Jaminet és Matt Campbell 9. számú Pfaff Motorsports Porsche-ja előtt az összetettben.

Az LMP2 kategória is visszatér Laguna Secában, miután a Long Beach-i fordulón nem vett részt a kategória.

IDŐJÁRÁS: Az accuweather jelentése szerint napos, 16 fok körüli hőmérséklet várható, és nem lesz eső.