péntek, március 29, 2024

Újra változik az All-Star Race lebonyolítása

A NASCAR csütörtökön mutatta be a május 22-i NASCAR All-Star verseny formátumát, melyet a Texas Motor Speedway-en rendeznek.

Az eseményen a kvalifikációban lesz egy boxutcai elem, és az All-Star Race szakaszgyőzteseit a verseny utolsó szakaszában előkelő rajtpozíciókkal jutalmazzák, amelynek győztese 1 millió dollárt kap.

A tavalyi versenyt Kyle Larson nyerte. Ez már a második év, hogy a versenyt Texasban rendezik meg.

Íme az All-Star Race részletei:

All-Star kvalifikáció

• A nyitó kör a hagyományos egyautós, egykörös formátumban fog zajlani, az aktuális 2022-es tulajdonosi pontok fordított sorrendjében.
  • A kvalifikáció leggyorsabb nyolc versenyzője jut tovább a háromfordulós, fej-fej melletti kieséses szakaszba.
  • A kieséses szakaszban két autót állítanak egymás melletti boxutcában, a boxutca végénél.
  • A riasztás hangjára mindkét szerelőcsapat csinál egy négykerékcserés kiállást, majd az autó ahogy leért a földre, indulhat a pályára (sebességkorlátozás nélkül).
  • Az első autó, amelyik visszaér a rajt/célvonalra, továbbjut a következő körbe.
  • Az utolsó páros a pole pozícióért versenyez.
NASCAR All-Star Race kvalfikáció
Fotó: NASCAR Media

NASCAR Open

A NASCAR Open közvetlenül a NASCAR All-Star Race előtt kerül megrendezésre, és három szakaszból áll (20 kör / 20 kör / 10 kör).

Minden szakasz győztese, valamint a szurkolói szavazás győztese továbbjut a NASCAR All-Star Race-re.

A szurkolók a NASCAR.com weboldalon szavazhatnak kedvenc versenyzőjükre, aki nem kvalifikálta magát a NASCAR All-Star Race-re.

NASCAR All-Star Race Open

Az All-Star verseny formátuma

A verseny négy szakaszból áll: az első három 25 körös, a negyedik és egyben utolsó pedig egy 50 körös verseny lesz az 1 millió dolláros díjért.

Az új formátum komoly ösztönzést jelentett, hiszen ha valaki megnyeri az első három szakasz bármelyikét, vagy a 2. és 3. szakasz közötti szünetben a boxutca-versenyt akkor nagy előnybe kerülhet.

1. szakasz (25 kör): Az 1. szakasz győztese a pole pozícióból indul az utolsó szakaszon, amennyiben a 2. és 3. szakaszon a 15. vagy annál jobb helyen végez.

2. szakasz (25 kör): A 2. szakasz győztese a második helyről indul az utolsó szakaszon, amennyiben a 3. szakaszon a 15. vagy annál jobb helyen végez.

Speciális szakaszszünet (boxkiállási verseny): Minden csapatnak meg kell állnia a boxban, és mind a négy kereket le kell cserélnie.

Az a csapat, amelyik a legrövidebb időt tölti a boxutcában (kerékcsere, boxba be/kiállás), megnyeri a legjobb boxcsapat díját, és a versenyző a negyedik helyen indul az utolsó szakaszon, amennyiben a 3. szakaszon a 15. vagy jobb helyen végez.

3. szakasz (25 kör): A 3. szakasz győztese a harmadik helyen indul az utolsó szakaszon.

4. szakasz (50 kör): Ha az utolsó szakasz 15-25. köre között sárga zászlót kell lengetni, a szokásos versenyeljárás lesz érvényben. Ha ez idő alatt nem történik sárga zászlós periódus, akkor a versenybíróság manuálisan belengeti a sárgát. A 4. szakasz győztese 1 millió dollárt kap.

NASCAR All-Star Race verseny

All-Star versenyzők

A NASCAR All-Star versenyen visszatérő, már biztos rajtpozíciót szerzett (Talladegán után) versenyzők a következők: