szerda, április 24, 2024

Nemechek idei első győzelmét aratta a balesetekkel teli futamon

John Hunter Nemechek nyerte a pénteki Dead On Tools 200-as futamot a Darlington Raceway-en, amelyet több incidens is tarkított.

A pole-ból induló John Hunter Nemechek 10 sárga zászlót, egy extra boxkiállást, és egy hosszabbításos újraindítást élt túl, hogy megszerezze szezonbeli első győzelmét a NASCAR Camping World Truck Series-ben.

Hatalmas elismerés azoknak a srácoknak, akik ezen a 4-es számú KBM Toyota Tundrán dolgoznak” – mondta Nemechek.

Azt hittem, hogy elbuktuk a győzelmet, de az összes probléma ellenére mindig sikerült visszavágnunk. Sokat tanultam ma este. Végre sikerült hazahoznom az év első győzelmét.

Nemechek tavaly ősszel Darlingtonban második lett egy olyan versenyen, amelyet szerinte meg kellett volna nyernie, idén pedig ezzel első győzelmét aratta.

A 4-es autó versenyzője egyértelműen gyors volt, de a győzelme korántsem volt biztos, miután a 61. körben másodszor is kiállt a boxutcába, hogy a meglazult bal első kerekén lévő anyát meghúzzák.

Nemechek így a 63. körben a 26. helyre került az újraindításnál, de a 2. szakasz végére, a 90. körre már az ötödik helyre jött fel a sorrendben.

A 123. körben megelőzte Christian Eckes-t, és a végén az újraindításoknál is az élen tudott maradni.

Hocevar újabb második helye

Hocevar nyerte a 2. szakaszt – pályafutása első szakaszgyőzelme -, de a boxutcában nem teljesített jól a csapata, így bár végén volt esélye a győzelemre, az utolsó újraindításnál, csak második lett.

Nemechek az utolsó két körben a külső ív előnyét élvezte, és végül fél másodperccel nyert Hocevar előtt.

Rengeteg érzelem kavarog bennem” – mondta Hocevar, aki az előző versenyen is második lett. „Egy pillanatra teljesen kiborultam. Volt egy elektromos problémám, és néha-néha megbicsaklott az autó az 1-es és 2-es kanyar közepén.

A 4-es számú autó nagyon jó volt. Nagyon közel volt a győzelem. Remélhetőleg jövő héten egy hellyel jobbak leszünk.

A versenyen tehát nagyon sok incidens volt, a legnagyobb talán a 99. körben történt, amikor is 5 autó ment össze.

Tanner Gray lelassított Austin Wayne Self előtt, aki megpróbálta megkerülni. Ahogy ezt tette, a kettő összeért.

Self ezután Chase Purdyvel is érintkezett, amitől Purdy megpördült a 3-as kanyarban, Tanner Gray, Hailie Deegan és Kris Wright is belekeveredett az incidensbe.