back to top
hétfő, szeptember 16, 2024

Két óriási baleset alapozta meg a többszörös NASCAR-futamgyőztes fiának első diadalát

Jeff Burton fia, Harrison Burton nyerte meg a NASCAR daytonai viadalát. A befutó előtt két hatalmas balesetre is sor került.

Az előző hétvégén rendezték meg a NASCAR Cup Series idei második olyan viadalát, amelynek a Daytona International Speedway adott otthont. A pole pozícióból Michael McDowell vágott neki a versenynek, az első szakaszt Josh Berry, a második pedig Joey Logano nyerte. Az említett pilóták a futam során mind ott voltak a közvetlen élmezőnyben Justin Haleyvel kiegészülve.

Azonban végül egyikük sem jutott el a célvonalig. Mások mellett McDowell, Logano és Haley is a 151. körben bekövetkezett baleset miatt szállt el. Ezt az váltotta ki, hogy Austin Cindric a kanyarban tolta meg a vezető McDowellt, aki így elveszítette az irányítást az autója felett.

Berry pedig 158. körben, 2 körrel a tervezett leintés előtt került a partvonalon kívülre, méghozzá igazán extrém módon. A 4-es rajtszámú gép ugyanis Kyle Busch taszításának köszönhetően kipördült, majd a tetejére fordult, és úgy csapódott bele a falba.

Az első hely sorsa így a hosszabbításban dőlt el. A nekirugaszkodás után egy ideig úgy tűnt, hogy Bush lesz a befutó, de aztán Parker Retzlaff hathatós segítségével Harrison Burton elment mellette. A 23 éves pilóta így élete első Cup-futamgyőzelmét aratta, és bejutott a rájátszásba.

Burton győzelme több szempontból is érdekes. Először is, ez volt a neves Wood Brothers Racing 100. diadala. Viszont ezt az teszi igazán pikánssá, hogy a csapat már bejelentette, a szezon végén elköszönnek Burtontől, és jövőre a Stewart–Haas Racing megszűnése miatt szabaddá váló Josh Berry vezeti majd a 21-est.

Egyébként a Burton név jól ismert a NASCAR világában, Harrison unokatestvére, Jeb Burton például most is az Xfinity Series mezőnyének tagja. A nagybátyja, Ward Burton pedig korábban a királykategóriában vitézkedett, ahogy édesapja, Jeff Burton is. Ezt kimondottan eredményesen tették, hiszen előbbi 5, utóbbi 21 futamot nyert. Jeff jelenleg  elemzőként dolgozik, és a kikerült videók alapján nagyon örült fia diadalának.

A Coke Zero Sugar 400 teljes végeredményét ezen a linken lehet megtekinteni.