péntek, március 29, 2024

A Darlington Throwback hétvége menetrendje és festései

A Darlington Raceway mindhárom NASCAR nemzeti sorozatnak otthont ad ezen a hétvégén ráadásul jönnek a retró festések.

A NASCAR Throwback hétvége pénteken a Camping World Truck Series futamával veszi kezdetét, mielőtt az Xfinity versenyzők szombat délután megmérkőznek. Vasárnap pedig a Cup Series kerül a középpontba.

Miután a múlt vasárnapi, Dover Motor Speedwayen rendezett futamon először nyert a szezonban, a 2020-as kupa bajnoka, Chase Elliott Darlingtonba azzal a szándékkal érkezik Darlingtonba, hogy újra győzni tudjon.

Bár az 1,366 mérföldes, tojás alakú pályán a Cup Seriesben még nem nyert, Elliott 2014-ben a NASCAR Xfinity Seriesben győzött a Darlington Raceway-en.

Ezen a hétvégén Elliott extra vezetési időhöz jut, mivel a JR Motorsports 88-as számú Chevrolet-jét fogja vezetni az Xfinity Series szombati futamán.

Mindig nagyon várom a darlingtoni versenyt” – mondta Elliott. „Nagyon klassz, és úgy érzem, hogy itt igazán kijönnek a versenyzői képességek.

Valamilyen oknál fogva az elmúlt néhány évben eléggé küszködtem itt, úgyhogy alig várom, hogy szombaton gyakorolhassak az Xfinity futamon.

Remélhetőleg ez segíthet majd vasárnap. Úgy érzem, hogy van néhány dolog, amit Doverben tanultunk, és amit Darlingtonba is átvihetünk. Érdekes lesz az új autóval látni, hogy miképp alakulnak majd a dolgok.

A throwback, retró hétvége hagyománya 2015-ben kezdődött a „fekete ruhás hölgy” becenevet viselő pályán, és idén is folytatódik.

A Trackhouse Racing például az 1998-as Japán kiruccanást idézi meg, ahol Dale Earnhardt és fia, Dale Jr. először versenyeztek egy mezőnyben.

Kyle Larson a ’80-as évek végének Casanovájára, Tim Richmondra emlékezik, míg Brad Keselowski Mark Martin legendás Viagrás autóját idézi majd meg.

Darlington Throwback Festések (a teljesség igénye nélkül)