Hivatalos! Teltház lesz a Coca-Cola 600-on!

A vasárnap rendezett Coca-Cola 600-on teltház várja majd a NASCAR Cup Series versenyzőit a Charlotte Motor Speedwayen!

A CMS szerint a NASCAR Cup Series leghosszabb versenye a rajongók számára kihagyhatatlan esemény lesz.

Sok rajongó számára a Coca-Cola 600 egy bakancslistás élmény” – mondta Greg Walter, az ikonikus 1,5 mérföldes Superspeedway ügyvezető alelnöke és általános igazgatója.

Nagyon örülünk, hogy idén teltházas versenyt rendezhetünk, a rajongók mind az 50 államból és 12 külföldi országból, még Ausztráliából is eljöttek hozzánk.

A hétvége során fellépő A-listás zenei előadásoktól kezdve az amerikai fegyveres erők előtti hazafias tisztelgésünkig ígérjük, hogy megmutatjuk a rajongóinknak, miért nincs jobb hely, mint az amerikai versenyzés otthona a Memorial Day hétvégén.

A tavalyi Coca-Cola 600 volt az egyik első esemény, ami teljes kapacitással várta a nézőket, és nagyjából 50 000 rajongót be is tudott vonzani, ami akkoriban a legnagyobb nézőszámú esemény volt Észak-Karolinában a COVID-19 járvány kezdete óta.

A vasárnapi Coca-Cola 600 könnyedén túlszárnyalja ezt, mivel a versenypálya 94 000 néző befogadására alkalmas.

Bár ülőhelyek már nem kaphatók, a Charlotte Motor Speedway szerint a 2022-es Coca-Cola 600-as versenyre kilátogató rajongók a 4-es kanyar napozóteraszán kialakított állóhelyeken vagy a pálya belső részén lévő állóhelyekre még bejuthatnak.

A prémium kategóriás helyeken, például az elülső pálya klubházában fenntartott helyek szintén elérhetőek.

A vasárnapi NASCAR Cup Series Coca-Cola 600 a Charlotte Motor Speedway-en a 2022-es szezon 14. futama lesz.

A sorozat eddig 11 különböző győztest hozott. Kurt Busch szerezte meg a győzelmet a legutóbbi pontszerző futamon, amelyet a Kansas Speedwayen rendeztek.

A legutóbbi hétvégén rendezett All-Star versenyen viszont Ryan Blaney győzedelmeskedett, vitatott körülmények között.