Dominált a Toyota, Christopher Bell ehetett győzelmi homárt vacsorára

Martin Truex Jr. nyerte az első két szakaszt, de a befejezésnél már csapattársa, Christopher Bell volt előrébb, így ő lett az év 14. győztese.

Christopher Bell újabb csavart dobott a NASCAR Cup Series rájátszásának képébe azzal, hogy vasárnap győzött a New Hampshire Motor Speedwayen.

Bell és a Joe Gibbs Racing 20-as rajtszámú csapata a 14. különböző alakulat, amely futamot nyert. Ezzel pedig óriási problémába sodorta például saját csapattársát, Martin Truex Jr.-t is.

Bell vezette az Ambetter 301-es verseny utolsó 42 körét, miután jobban spórolt a gumival, mint riválisa, az addig vezető Chase Elliott és egy zseniális csata után el tudott menni a 9-es autó mellett.

New Hampshire-ben hagyomány, hogy a győztes kap egy híres helyi homárt, így idén Bell emelhette a magasba ezt a megtisztelő „díjat”.

Erre most nagy szükség volt” – mondta Bell. „Ez egy pokoli jó verseny volt az én szemszögemből nézve. Nagyon jó volt versenyezni a 45-ös, a 22-es és a 9-es rajtszámú autóval. Mindannyian más-más íven mentünk. Nagyon élveztem.

Elliott 13 kört vezetett, és végül a 2. helyen végzett. Bubba Wallace lett a harmadik, Truexet és Kevin Harvickot megelőzve.

Truex szerencsétlen befejezése

Martin Truex Jr. uralta a futamot, mindkét szakaszt besöpörte, és 172 kört töltött az élen, de az utolsó kiállásánál, 100 körrel a vége előtt csak két kereket cseréltek – ez pedig nem feküdt az autójának, így hátraesett.

Mindig ez van New Hampshire-ben. Tök mindegy, mennyire vagyunk gyorsak, soha nem tudunk nyerni” – nyilatkozta csalódottan Truex. „Egyszerűen nem működött az autó rendesen ezzel a két kerékcserés taktikával.

Utólag már könnyű okosnak lenni. Látjuk, hogy rossz döntést hoztunk.

Bell másik csapattársa, Denny Hamlin lett a hatodik, Brad Keselowski a hetedik, Ross Chastain a nyolcadik, Daniel Suarez a kilencedik, Kurt Busch pedig a 10. lett, miután az utolsó szakaszban alternatív stratégiája miatt ki kellett állnia a boxba.

Kyle Busch a 12. helyen szelte át a célvonalat úgy, hogy egész nap szenvedett, és kétszer is megpördült.

Mind a hat Toyota-pilóta a legjobb 12-ben végzett.

Vasárnap délután kilenc sárga zászlós periódus volt, többek között egy elég nagy tömegbaleset is, amelyben Ty Dillon és Alex Bowman járt pórul.

NASCAR Cup Series rájátszásának helyzete Bell győzelme után

A bajnokság állása a következő: A 14 eddigi győztes – jelenleg – automatikusan benn van a playoffban, de ne felejtsük el, hogy olyan versenyzőknek nincs még győzelmük, mint Ryan Blaney, Martin Truex Jr., vagy Kevin Harvick. Közülük Blaney a 15. bejutó jelenleg, Truex pedig az utolsó, 16.

A hátralevő helyszínek: Pocono, Indianapolis (Road), Michigan, Richmond, Watkins Glen, Daytona.

Amellett tehát, hogy lesz még két épített pályás helyszín is, a mezőny még Daytonába is ellátogat, ahol általában megjósolhatatlan, hogy ki fog nyerni.

Annyi biztos, hogy Pocono következik, ahol Ryan Blaney élete első győzelmét aratta 2017-ben.