Bell szenzációs hajrája sem tudta megakadályozni Harvick 60. győzelmét

Kevin Harvick előbb Chris Buescher, majd a friss gumikon érkező Christopher Bell támadásait is visszaverte, és győzött Richmondban.

Még nyolc nappal ezelőtt is az volt a narratíva Kevin Harvick körül, hogy közel két teljes szezonon át tartó nyeretlenségi szériája van, és hogy az egész szezonban mindössze 13 kört vezetett, ami nem volt egy rózsás statisztika.

Mindössze nyolc nap kellett ahhoz, hogy Harvick teljesen megfordítsa a szezonját, és talán az egyik legveszélyesebb versenyzőként pozicionálja magát a NASCAR rájátszására.

Miután átvette a vezetést a domináns Joey Loganótól (222 kört vezetett a 400-ból), Harvick a vasárnapi futam utolsó negyedében a mezőny élén haladt, és a gumistratégiát pontosan kijátszva megnyerte a Richmond Raceway-en rendezett versenyt, ezzel zsinórban második győzelmét aratva.

Harvick az utolsó zöld zászlós etapon először Chris Buescher komoly kihívását hárította, majd Christopher Bell – aki frissebb gumikon volt – támadását is túlélte, és egy autóhosszal győzött.

Bell 11 körrel később volt kinn friss gumikért, és az utolsó 20 körben 5 másodpercet dolgozott le a 4-es autóhoz képest – és közben megelőzte Bueschert is – azonban végül 4 tized másodperccel kikapott.

Harvicknak ez volt pályafutása 60. győzelme, amivel Kyle Buschsal együtt holtversenyben a kilencedik helyen áll a NASCAR örökranglistáján. Ez volt pályafutása negyedik győzelme Richmondban, a 2006-os, 2011-es és 2013-as győzelmek után.

Felemás szerencse Richmondban

A richmondi időjárás nagyban befolyásolta a futam alakulását, hiszen míg a verseny elején Ross Chastain és Kyle Larson dominálta a versenyt – Chastain meg is nyerte az első szakaszt – a végére mindketten hátracsúsztak, és a 18. és 14. helyen értek célba.

Joey Logano már egy picit jobban járt, hiszen neki sokkal tovább állta a sarat a kocsija, 222 kört vezetett, megnyerte a 2. szakszt, azonban a verseny utolsó szakaszára az ő autója is sokat romlott az egyre hűvösebb pályának köszönhetően, így ő végül a 6. lett.

A playoff utolsó pozícióéért küzdő Ryan Blaney és Martin Truex Jr. felemás napot tudhatott magáénak, hiszen mindketten benne voltak kisebb csetepatékban – Truex kétszer is -, és Chris Buescher miatt veszélyben forgott a 16. rájátszást jelentő hely, amelyet jelenleg pontok alapján visz Blaney.

A 12-es autó sofőrje bár hátrébb ért be Truexhez képest – előbbi a 10., utóbbi a 7. lett -, de a szakaszpontok miatt növelte előnyét az összetettben riválisához képest.

A nap felzárkózását Chase Elliott mutatta be, aki a mezőny hátsó részéből indult és végül 5. lett, Denny Hamlin mögött, aki a 4. helyen ért célba.

A legjobb 10-be még a szintén fantasztikus versenyt futó Aric Almirola fért be 8. helyével, a 9. pedig Kyle Busch lett, akit Ross Chastain kilökött, de még így is vissza tudta hozni a 18-as autót.