péntek, március 29, 2024

Az első győztesek napja! Reddick nyert Road Americában

Tyler Reddick megszerezte élete első győzelmét Road Americában, a NASCAR Cup Series 18. fordulójában, és ezzel ő lett a szezon 13. nyertese.

Reddick 16 körrel a vége előtt vette át a vezetést Harrison Burton-től, aki az egyik utolsó versenyzőként állt ki a boxba.

A győzelem végül Reddick és a pole-ból induló Chase Elliott között dőlt el. Előbbinek kétszer is meg kellett előznie Elliottot a verseny során, és végül az utolsó kiállások után sikerült második alkalommal elmennie mellette – egy fantasztikus, kanyarokon át tartó csata után -, majd a futam végéig ki sem engedte a kezéből a győzelmet.

Miután az élre állt, a 8-as autó sofőrje elkezdte növelni előnyét riválisával szemben. A különbség 10 körrel a vége előtt 0,6 másodperc volt, két körrel a vége előtt pedig 1,2 másodperc. A 92. alkalommal induló Reddick előnye végül megnyugtató 3,3 másodperc volt Elliott előtt a verseny végén.

Tudatában voltam, hogy nagyon nehéz lesz őt megelőzni, mert elképesztően gyors volt. Mégis úgy éreztem, ha a boxkiállások után a közelében tudunk maradni, akkor lesz esélyem megelőzni őt” – mondta Reddick.

Bár a kiállás alatt nem sikerült elé kerülni, de végül meg tudtam előzni a pályán. Vártam a megfelelő pillanatra, és végül a 6-os kanyarban ki tudtam használni az adódó lehetőséget.

Azt hittem vissza fog előzni. Hibázgattam, féltettem a fékeket, de végül nem kellett volna, mert minden rendben volt. Micsoda nap!

Ötödször avattunk új győztest idén Reddick személyében

Tyler Reddick az ötödik olyan versenyző az idei NASCAR Cup Series szezonban, aki első győzelmét szerezte meg. Mindhárom eddigi épített pályás versenyen új győztest avatott a széria: Ross Chastain (COTA), Daniel Suarez (Sonoma) és Reddick (Road America) személyében.

Emellett érdemes kiemelni, hogy a Richard Childress Racing versenyzője az idény 13. győztese. A rájátszásba 16 versenyző jut be, plusz az alapszakasz győztese. Így tehát a maradék 8 versenyen még három hely kiadó úgy, hogy olyan versenyzőknek még nincs győzelme, mint Martin Truex Jr., Ryan Blaney, vagy Kevin Harvick.

A virtuális dobogóra a Hendrick Motorsports versenyzői, Chase Elliott és Kyle Larson állhattak még fel. Larson már több, mint 20 másodperces hátrányban volt a verseny végén.

Ross Chastain lett a negyedik, Daniel Suarez az ötödik, Chris Buescher a hatodik, Austin Cindric a hetedik, Michael McDowell a nyolcadik, AJ Allmendinger a kilencedik, Kevin Harvick pedig a tizedik.

Ryan Blaney a 11. helyen végzett, viszont fontos pontokat szerzett, miután megnyerte a második szakaszt. Chase Briscoe, aki az első szakaszt megnyerte, a 14. helyen végzett.

Bár a versenyen nem volt sárga zászló érdemes kiemelni Joey Logano és Bubba Wallace csörtéjét, akik többször is koccantak egymással a vasárnapi Road Americai versenyen.